FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB

FOTO Ce ironie! Becali vrea să abolească regula, dar tocmai jucătorul U21 de la FCSB a marcat primul gol al campioanei în noul campionat » Reușită de efect cu U Cluj

Alexandru Musi, felicitat de coechipieri după golul din FCSB - U Cluj/ foto Raed Krishan (GSP)

Articol de - Publicat sambata, 13 iulie 2024 23:12 / Actualizat duminica, 14 iulie 2024 00:24

Alexandru Musi (19 ani), extrema stânga de la FCSB, a deschis scorul cu U Cluj cu un șut superb din afara careului.

În plin război cu FRF privind regula U21, Gigi Becali, patronul de la FCSB, l-a putut vedea pe Alexandru Musi cum înscrie unul dintre cele mai frumoase goluri ale începutului de sezon.

Jucătorul de 19 ani a punctat cu piciorul stâng, din afara careului, la colțul lung. Portarul lui U Cluj a plonjat în van, nu a avut nicio șansă să intervină.

Jucătorul U21 de la FCSB a marcat un gol superb cu U Cluj

+9 FOTO

Gigi Becali vrea să abolească regula U21 din Superliga și să nu mai fie obligat să folosească jucători mai tineri de 21 de ani. Deși a declarat că nu va respecta regula, în primele două meciuri ale sezonului, Supercupa cu Corvinul și partida cu U Cluj, patronul roș-albaștrilor a folosit jucător U21.

Cu „șepcile roșii”, FCSB a jucat cu Alexandru Musi în primul „11”, tocmai pentru a respecta regula impusă de FRF. Iar fotbalistul revenit în această vară la echipă după împrumutul la Petrolul a marcat primul gol al roș-albaștrilor în noul sezon de Liga 1.

Pentru Musi a fost primul gol pentru FCSB în Superliga și al 5-lea în carieră în campionatul României. Pe primele 4 le-a înscris pe când juca la Petrolul, în stagiunea trecută.

Alexandru Musi/ foto: Raed Krishan (GSP)
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
S-a stabilit! Pe ce stadion se joacă FCSB - Petrolul: „Ce să facem dacă bucureștenii sunt disperați”
Rezultat șocant în preliminarii! A fost 0-5 la pauză, ce a urmat în repriza secundă
Firma care se ocupă de mentenanța stadionului Steaua a rupt tăcerea: „Problemele sunt complexe”