conasu_boeru  •  07 Noiembrie 2018, 16:20
Postat de Radu Fifea pe 07 Noiembrie 2018, 15:29

mimamo, campioana blaturilor si inainte si dupa '89!!!!

Iar ai luat învoire din subteran, fofează ?

bogat
bogat  •  07 Noiembrie 2018, 16:00

Te trec fiori cand vezi ce fotbalisti sunt in poza de mai sus: in picioare: Vaiscovici, Camataru, Andone, Lupu, Varga, Stelea jos: Sabau, Mateut, Lupescu, Rednic, Klein Si mai erau si altii precum Raducioiu, Timofte, deja batranul Orac... Atatia jucatori de valoare precum am avut in Romania anilor '80-'90 nu vom mai avea in secolul asta. Si nu era vorba doar de Craiova, Dinamo si Steaua unde era concentratia mare de valori ci si de multi altii de la restul echipelor din campionat. Cred ca echipele din Divizia B de pe atunci trageau la titlu in Liga 1 de azi.

Postat de Gaby A Gator pe 07 Noiembrie 2018, 15:15

In vremea aia steaua nu mai pierdea de vreo 100 de meciuri si durau partidele ei de la 100 de minute in sus pana dadeau gol.

Nici Minamo nu stătea rău..

1742401565799276
Gaby A Gator  •  07 Noiembrie 2018, 15:15

1764061520284739
George Adrian Popescu  •  07 Noiembrie 2018, 15:14

Istoria lui Dinamo colcaie de astfel de intamplari.

cobra_z
cobra_z  •  07 Noiembrie 2018, 15:03

singurul adevar e ca ambele echipe stiau ca 0-0 e favorabil amandurora..., restul speculatii si amintiri dupa multe butoaie cu vin ;) spuneti de blaturi adevarate , cum a fost ala dintre steaua si dinamo 3-2 in era borcea, cand a scapat marius niculae singur spre poarta de 2 ori si s-a intors din drum :))...borcea prospat nasit de cioban...meci din mai 2012

alenb
alenb  •  07 Noiembrie 2018, 15:01
Postat de mosvasile pe 07 Noiembrie 2018, 14:28

Pai Ioanitoaia zice ca numai in prima repriza "s-au studiat" ,iar intr-a doua s-a jucat si ca au fost suturi pe poarta scoase de portar-Dinamo sau suturi in bara-Bacau!Si atunci?Nu cumva l-a lasat si memoria pe Vaiscovici?Ca sa nu zic ca mananca ce nu trebuie!

Asta nu inseamna ca n-a fost blat, daca se marca din greseala egalau ceilalti repede.

moartea_din_vaslui  •  07 Noiembrie 2018, 15:00
Postat de valyomanyd pe 07 Noiembrie 2018, 14:48

Sa intelegem ca pe timpul comunistilor echipa armatei nu facea blaturi , facea omenii cum face fecesebeul ? :)))

Nu, făceau și ăia blaturi, era o practică a vremurilor. Chiar ei au recunoscut-o (jucători și antrenori), cum aș putea eu să-i contrazic???