Articol de GSP - Publicat luni, 15 octombrie 2018 19:09
Ionel Dănciulescu a fost invitat în emisiunea GSP LIVE, unde a vorbit despre demiterea lui Claudiu Niculescu de pe banca lui Dinamo.
Fostul conducător dinamovist crede că este o decizie greșită din punct de vedere moral, dar care poate avea rezultate în clasament.
"Nici nu știu ce să zic. No comment. Eu unul n-aș fi făcut niciodată așa ceva. Moral mi se pare o mutare urâtă. Probabl cei din conducere și-au dat seamă că doar nea Mircea poate duce echipa în play-off. Cu toate că și el va lucra cu aceeași jucători", a declarat Dănciulescu la GSP Live.
Pus în fața unei situații fictive: să fie conducătorul lui Dinamo în momentul mazilirii lui Niculescu, Dănciulescu a fost întrebat dacă ar fi demisionat, în semn susținere pentru antrenor.
"Eu sunt omul care sunt loial întotdeauna clubului. Probabil nu aș fi plecat. Eu am mers cu o singură persoană cap-coadă, domnul Negoiță în acest caz".


