c0ncret  •  27 Iulie 2024, 23:25

fcfcsb, circul de care nu ne mai saturam sa radem.

cati
cati  •  27 Iulie 2024, 20:02

Vlad (Messi al portarilor), Kiki (ca o stanca), Phelipe (ala care unge painea), Musi (ala care a dat gol cu noroc acum doua etape sau nu mai stiu cand), Edjouma (era cel mai bun cand a venit de la Botosani), jucatori unul si unul,... Chiriches (care astepta convocarea), Miculescu (cel mai bun, bla, bla, bla)! Sa nu uitam ca OTE a batut FCSB tot cu 2-0 si in campionatul trecut, cu "Mbappe" pe teren! Stiu ca iti pare rau, da' asta este!

cati
cati  •  27 Iulie 2024, 19:55

Pai, urmareste-l pe Zivulic,... maine-poimaine ii face jiji o oferta, ha-ha-haaaa! S-au lasat dominati, subordonati, pana au obosit marile rezerve de la fcsb si apoi le-au dat in cap cu terenul! :)))

Dobermannul
Dobermannul  •  27 Iulie 2024, 17:20
Postat de ionica007 pe 27 Iulie 2024, 11:14

...:) Multa poveste aiurea, buna pentru tacticieni precum Becali...:) FCfcsb a avut jocul in mana, Otelul nu a existat in prima repriza. Cred ca va imaginati ce se scria daca pampalaul de Miculescu nu ar fi lovit bara cand avea toata poarta in fata...:)

N-avea chiar toata poarta in fata dar a ratat. Comentariile sunt partizane.

doar..titi
doar..titi  •  27 Iulie 2024, 16:17

cat de *** si hater sa fii sa pui asemenea titlu!!!dorinel sau nea caisa "i-a ingenunchiat??!! nu bah deontoloage.. timpul!! aia trebuie doar sa astepte si ori gresesc panterele , ori chiri ori sut ori lixandru....e doar o chestiune de timp!!!

Faannnyyyy1
Faannnyyyy1  •  27 Iulie 2024, 13:31
Postat de luciann pe 27 Iulie 2024, 12:40

Corect! Eu n-am vazut meciul, dar am vazut rezumatul si m-am uitat pe statistici! Posesie 73%-27% si ocazii de gol 19-6! Spune totul despre bulanul lui Dorinel...nu stiu ce năuceală au vazut astia!

Salutare, dacă nu ai văzut meciul, statistica nu te lămurește 100%. De exemplu, majoritatea ocaziilor FCSB au fost în primele 30 minute când au dominat total. Apoi, în următoarele 30 minute cei de la Otelul au ieșit mai curajos și, din 3 ocazii foarte clare, au marcat 2 goluri. Apoi, ultimele 30 minute nu s-a mai întâmplat nimic, gălățenii jucând cu un presing avansat înca din terenul advers, iar FCSB nu a mai reușit aproape nimic în careul otelului. In concluzie, poți spune ca FCSB trebuia sa marcheze minim un gol în primele 30 minute (și probabil alta era soarta meciului), dar nu poți spune ca Otelul a câștigat doar cu noroc, pentru ca restul de 60 minute nu au fost cu nimic mai prejos decât campioana en-titre. Cu același bulan/știință au câștigat și meciul anterior în deplasare cu FCSB tot cu 2-0 ????

rumunek
rumunek  •  27 Iulie 2024, 12:59
Postat de cati pe 27 Iulie 2024, 12:07

Statistica?... la fel ca la Romania-Ucraina! "Un gol cu mult noroc" al lui Zivulic!? ... la fel ca al lui Stanciu din mai sus amintitul meci! Bravo EI, Bravo DM! Sper sa nu aud de vreo oferta pentru Cisotti maine, poimaine...

Comparațiile tale sunt corecte, asta nu schimbă realitatea că au fost goluri cu noroc. Nu ai control la astfel de șuturi, diferența e că pe Stanciu l-am mai văzut marcând cu șuturi spectaculoase, pe Zivulic nu, dar nici nu l-am urmărit în mod special. O altă diferență semnificativă e că România nu a fost dominată de Ucraina, cu echipa cea mai bună in teren, până la gol, pe când Oțelul a fost subordonată de o echipă cu Vlad, Haruț, Kiki, Phelipe, Musi sau Edjouma.

rumunek
rumunek  •  27 Iulie 2024, 12:53

Bulan a fost până la 0-1, apoi a fost bună organizare și joc de echipă de titulari, cu știință jocului, împotriva unei adunături de 11 fotbaliști sau foști. Doar că, așa cum scria în cronică, la pauză putea fi ușor 2-0 la pauză pentru gazde.

luciann
luciann  •  27 Iulie 2024, 12:40
Postat de rumunek pe 27 Iulie 2024, 11:13

După întreaga pledoarie pentru genialitatea antrenorului Dorinel, vin cele 5 rânduri de statistici. Și tot ce s-a scris mai devreme devine praf in vânt. Oțelul nu a existat 35 de minute, în fața unei echipe de oameni care nu au jucat împreună sau joacă un meci la 4 luni. Apoi a reușit să joace ceva și a controlat ultimele 10 minute ale primei reprize, greșeala lui Chiricheș venind pe fondul unei urcări în teren a liniilor Oțelului. Restul a fost apoi doar neputința de o parte, antifotbal și aglomerare de cealaltă, plus un gol cu mult noroc, nu în urma unei construcții lucrate. Oțelul a bătut Botoșaniul, o echipă de retrogradare, și rezervele FCSB. E nevoie de mult geniu de antrenor? Eu cred că nu, Oțelul e doar o echipă arțăgoasă, luptătoare și care aleargă mult, la fel ca fotbalistul Dorinel. Dar e foarte bine că există astfel de echipe în campionat, cu cât mai multe cu atât mai mult trebuie să crească nivelul echipelor cu pretenții.