FOTBAL  »  Superliga  »  TG MUREŞ-RAPID 0-2

Iencsi: "Arbitrilor le e frică să conducă partidele noastre acum!"

Articol de GSP - Publicat luni, 07 noiembrie 2011 00:00 / Actualizat luni, 07 noiembrie 2011 20:37

Fostul rapidist Adrian Iencsi şi-a înfruntat fosta echipă, declarîndu-se dezamăgit de rezultatul final, 0-2. Fundaşul crede că arbitrii au o problemă acum cînd vine vorba de a conduce partidele ardelenilor.

"Sîntem într-o situaţie delicată, am întîlnit un adversar puternic, dar cu mai mult tupeu puteam scoate un rezultat bun. Ofensiv nu am stat prea bine, cu toate că am avut ceva ocazii. Nu ştiu sigur, dar cred că a fost şi un henţ în careu la Marcos Antonio.

S-a văzut că nu ne ajută arbitrii, în acest moment cred chiar că le e frică să arbiteze această echipă. Noi muncim pe teren, dar nu ştim ce se întîmplă în acest sezon pentru că avem un lot bun.

De Rapid voi fi legat toată viaţa, e un trecut frumos. Dar acum muncesc aici, unde oamenii sînt fantastici", a spus Iencsi la DolceSport.

De cealaltă parte, mijlocaşul Ştefan Grigorie a înscris primul gol în acest campionat, dar a terminat partida accidentat.

"Era de aşteptat că va fi un meci de luptă, Tîrgu Mureş e o echipă care are nevoie de puncte, noi ne batem la titlu, nu puteam face paşi greşiţi. De aici şi ce s-a întîmplat pe teren, a fost un meci foarte disputat.

Straton e un portar de valoare, dar nu ne făceam probleme nici cu Drăghia, atunci cînd se apelează la ei cu siguranţă vor", a declarat Grigorie la DolceSport.

Citește și:
Fostul arbitru din Liga 1 a „zguduit” Bursa de Valori: „Am o avere de 60-80 milioane de euro” » Pregătește o BOMBĂ: „Lucrez la proiect, Hagi CEO!”
Special
Fostul arbitru din Liga 1 a „zguduit” Bursa de Valori: „Am o avere de 60-80 milioane de euro” » Pregătește o BOMBĂ: „Lucrez la proiect, Hagi CEO!”
Se lucrează într-un ritm uluitor la Stadionul Dinamo: arena din Ștefan cel Mare este deja 50% demolată » GSP a intrat pe șantier
Special
Se lucrează într-un ritm uluitor la Stadionul Dinamo: arena din Ștefan cel Mare este deja 50% demolată » GSP a intrat pe șantier
FCSB se mută la Craiova » Decizia oficialilor campioanei
Superliga
FCSB se mută la Craiova » Decizia oficialilor campioanei
I-au prins! Kim Kardashian se iubește cu unul dintre cei mai cunoscuți sportivi din lume
Stiri extrasport
I-au prins! Kim Kardashian se iubește cu unul dintre cei mai cunoscuți sportivi din lume
„Dacia Duster pentru bogați”. Noul SUV a atras atenția VIDEO&FOTO
Profit.ro
„Dacia Duster pentru bogați”. Noul SUV a atras atenția VIDEO&FOTO
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Matei Popa la raport: iată ce nu a făcut nici măcar o dată noul portar de la FCSB!

„Părul fetei arde vâlvătăi... Zbor final! Stop!” » GSP publică o serie specială, la 50 de ani de la perfecțiunea olimpică a gimnasticii: „Nadia, 10 la Montreal”


Comentarii (11)
ioanna.mee
ioanna.mee  •  09 Noiembrie 2011, 19:42
Postat de bukkosibarna pe 08 Noiembrie 2011, 20:04

POATE AR TREBUI CA MECIURILE TG-MURESULUI DE ACASA SA FIE ARBITRII STRAIN,E CLAR ARBITRII DIN TARA FLIERA IMPOTRIVA FCM -ULUI.

CU SIGURANTA ASA AR FI CEL MAI BINE !! SI NU DOAR ACASA CI SI IN DEPLASARE !!

bukkosibarna
bukkosibarna  •  08 Noiembrie 2011, 20:04

POATE AR TREBUI CA MECIURILE TG-MURESULUI DE ACASA SA FIE ARBITRII STRAIN,E CLAR ARBITRII DIN TARA FLIERA IMPOTRIVA FCM -ULUI.

tandd
tandd  •  07 Noiembrie 2011, 23:27
Postat de many_steaua pe 07 Noiembrie 2011, 22:48

Se oftica toți pt ca ei știu ca Dinamo joaca cel mai bine dintre toți în acest moment si inventeaza porcarii la dresa voastră. Adevărul ca acum dacă nu erați furați, erați pe locul I cu 34 de puncte. Parca vad ca va incurca Steaua. Ști cum este: de unde nu te aștepți, acolo te împiedici.

sa-ti spun ultimile meciuri ale rapidului?doar ultimile 1.penalty cu mioveni la roman...de tot rasul nici macar nu s-au atins unul pe altu 2.penalty cu astra de tot rasul din nou 3.golul victoriei marcat de pancu la preluare cu mana 4.cu steaua,coman trebuia primul eliminat 5.hent antonio cu tg mures asta numai din ultimile 4 etape,de aici tragi tu concluziile,eu nu zic nici ca-s ajutati nici ca nu,nu ma intereseaza rapid

Vezi toate comentariile (11)
Comentează