FOTBAL  »  Superliga  »  CFR - SEPSI

Iureș la interviu după CFR Cluj - Sepsi: „Am fost PENIBILI! E ireal așa ceva, nu ai voie”

Denis Ciobotariu, fundașul central de la Sepsi, a avut un discurs extrem de dur după remiza cu CFR Cluj, scor 3-3.

Articol de - Publicat vineri, 25 octombrie 2024 23:16 / Actualizat vineri, 25 octombrie 2024 23:24

Ciobotariu, care a și marcat, a fost deranjat de faptul că Sepsi a ratat victoria, deși conducea cu 3-1 în minutul 85. Postolachi a reușit să marcheze de două ori, al doilea gol venind în prelungiri, iar CFR Cluj a scos un punct.

S-au luat la harță la final, sub ochii lui Dan Petrescu! „Bursucul” a intervenit imediat! Imagini incredibile din Gruia
CFR CLUJ - SEPSI 3-3

Denis Ciobotariu, iureș la interviu după CFR Cluj - Sepsi

„Sunt foarte supărat, ne-am bătut singuri. Golurile lor au fost din greșelile noastre, au venit din nimic. Nu au creat ei nimic în mod special. Chiar nu știu ce să zic, sunt foarte supărat. Nu aș vrea să vorbesc prostii, să dau în cineva.

Înainte de meci ziceam că îmi convine egal, dar după cum s-a jucat, am fost penibili, nu se poate așa ceva, să luăm 2 goluri în câteva minute. Am dat cu piciorul la tot ce am făcut bun. Am ochiul vânăt, am ieșit cu sânge pe noi. Mi se pare ireal. Atitudinea a fost groaznică.

La CFR am fost bine, apoi am fost trimis în tribune dintr-o dată. Mă bucur că am marcat, mereu când am jucat cu CFR am dat gol sau pasă de gol. Este de neiertat să iei două goluri în 5 minute. Dai golul de 3-1. S-a văzut diferența de atitudine, parcă așteptam să ne egaleze. La ei, atacanții băgau alunecări.

Eu nu simt vreun complex, meciurile astea sunt meciuri normale. Când dai 3 goluri cu CFR ar trebui să ai curaj. Știm că CFR se apără bine, ar trebui să avem încredere că am dat 3 goluri”, a declarat Denis Ciobotariu, la Prima Sport 1.

Sunt foarte frustrat, am avut meciul în mână. Asta este, trebuie să mergem mai departe, să ne batem în continuare. Când am văzut că au marcat golul doi speram să fie ofsaid, știam că vor veni peste noi după. Până la urmă a venit și golul al treilea. Noi jucăm la victorie, asta ne e mentalitatea. Am sperat să câștigăm, nu mă așteptam să marcăm chiar 3 goluri. Am scos un punct pe final. Începem să ne simțim tot mai bine, să fim o echipă. Dacă vom continua așa, vom fi în primele 6. Am avut o ambiție în plus, am jucat și la seniori aici, nu doar la juniori.

- Marius Coman, atacant Sepsi

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Patronul din Superliga îl vrea pe jucătorul făcut praf de Gigi Becali: „L-aș lua oricând de la FCSB”
În plin divorț, soția lui Bogdan Vasiliu, rapidistul reținut de DNA, a transmis un mesaj neașteptat: „Mi-am făcut duș, m-am fardat...”
Stiri extrasport

Cum arată un mic-dejun sănătos? O antrenoare născută în Siberia dă 3 variante simple: „Am văzut că aici nu prea se consumă”

Are peste 150 de medalii în România, dar se teme: „Mâncarea e scumpă, masajul e scump, sper să nu fiu nevoită să fac asta! Chiar cunosc pe cineva ...”