Alte știri din fotbal

Dănuț Coman și-a criticat dur jucătorii după ultima partidă: „Nu vreau să mă gândesc la promovare. Au fost penibili!”
0

Antrenorul din Liga 2 și-a distrus jucătorii în direct: „Nu știu cine i-a adunat aici, dar nu vreau să se lege de numele meu. Ne-au bătut niște amatori”
0

Hermannstadt - Unirea Slobozia, în etapa 1 din play-out » Echipele de start + cotele
0
Incredibil unde a ajuns să joace fotbalistul căruia Gigi Becali îi punea o clauză de 150 de milioane de euro
0
Știri din fotbal internațional

Liverpool - Newcastle, în finala Cupei Ligii Angliei » Echipe probabile + cele mai tari cote
0

Kyle Walker i-a cerut arbitrului iertarea adversarului pentru un fault criminal asupra coechipierului
0

Dele Alli a revenit după 2 ani în fotbal! A văzut „roșu” în primul meci
0

Real Madrid amenință cu neprezentarea » Carlo Ancelotti: „A fost ultima oară! Așa nu se mai poate!”
1
Lifestyle

Fata fostului coleg al lui Dan Petrescu, vedetă la un reality show după divorț » Prietena lui Halep și un fost fotbalist vor fi prezenți
3

Trucul interesant prin care Adrian Cristea spune că seduce femeile: „Dacă faci asta, e jumătate cucerită”
32

A ținut secretul până acum! Sabin Ilie s-a despărțit de Leta și acum are o relație cu sora unui fost coleg: „De 8 ani suntem împreună”
2

Starul din Premier League s-a mutat în casă nouă alături de superba iubită » Claudia a decis transferul de 62 de milioane de euro
5
din pacateromanianuisiface datoriafatade cetatenii ei fie ca se numesc helmuth duckadam,ion popescu sau nagy gyuri. asta e realitatea . noi suntem poporul si suferim de pe urma unor conducatori corupti si interesati de propria lor bunastare fie case numesc ponta, antonescu, basescu sau kelemen hunor. rusine clasei politicesi conducatorilor romaniei.
Eu nu am acuzat pe nimeni; iar daca Duckadam asteapta sa fie bine operat in Romania prin astfel de declaratii, mult succes! Beleaua e ca a mai fost operat, de trei ori, si reusita se lasa inca asteptata: cat de mult e prea mult? A propos, mai tineti minte ce reactii furioase (mai ales din partea stelistilor) acum cativa ani cand marele portar isi scosese manusile la vanzare pe internet?
Dumnezeu sa te ajute, campionule!
Cand a zis ca Romania sa isi faca datoria, se referea sa fie operat asa cum se cuvine. La fel cum si el a aparat in poarta Stelei, aducand beneficii de imagine Romaniei. Ganditi inainte sa acuzati aiurea.
Oricum ar fi fost acel Aro (eu cred ca e o minciuna chestia cu revopsitul), oricat de putini ar fi fost banii primiti, trebuie sa fii nesimtit sa nu observi ca in vremurile alea majoritatea romanilor traiau mai rau decat cainii vagabonzi. In acest timp, domnii fotbalisti stelisti (apropos, amatori!), se lafaiau ca niste boieri, trageau chiolhanuri pe la Drumetul si alte locante de acest soi, isi luau bacalaureate si diplome universitare semianalfabeti fiind, se invarteau prin anturajul lui Valentin C. si al unchilor sai si se bucurau de o cuasiimpunitate (a se compara cu contemporanii lor rapidisti!). Oare de ce se striga "Steaua, club de hoti /..."?
Doamne ajuta!
Cu tot respectul pentru Duckadam (plus compasiunea, in aceste momente), nu inteleg ce-a vrut sa spuna cu datoriile. In primul rand 53 este varsta sa actuala. Banuiesc ca a fost putin luat de valul emotiilor, caci nu stiu ce datorie isi facea ca prescolar, pionier ori chia liceean. Apoi chiar daca D. a fost un portar bun, din anumite motive nu a avut cine stie ce cariera la nationala. Cat despre performantele sale cu Steaua, sa fim noi sanatosi, a fost rasplatit suficient, si de club, si de tara. Numai ideea ca l-a primit ceausescu si l-a decorat ne da fiori. Iar Steaua nu e Romania.
helmuth nu trebuie sa disperi si sa ceri ajutorul nimanui. nu trebuie sa ceri ca romania sa-si faca datoria fata de tine, pentru ca ceea ce ai facut tu la Sevilla este unic si-ti apartine in primul rand tie si apoi prin simpatie si romaniei. pentru ceea ce ai facut atunci esti cine esti acum ! sunt multi alti jucataori ai acelei echipe minunate care au ramas in anonimat. ei cui sa ceara ajutor in caz de primejdie ? ce zici de sames, de exemplu ? de ce te-ai inmuiat tocmai acum cand trebuie sa fi tare si curajos ? ai incredere si vei invinge si de aceasta data. tot poporul acesta isi face datoria fata de tara, numai ca tara a cam uitat de ei... noi toti cui sa ne plangem ?
mai pu.tza ...iesi la un suc cu baietii ...nu-mi mai da cu parerile scoase din bostanul ala gol daca esti "afon" in fotbal . Cand Duckadam apara la Sevilla . pt. un Aro casat si revopsit de la armata..tactu termina clasa a8a.
Ati bucurat o Tara intreaga, ati uimit o Planeta, ati devenit simbol al unui Popor special, sunteti un Om-exemplu, concentrati-va la fel ca odinioara si treceti si peste aceasta incercare, mult respectabile domn Helmuth DUCKADAM! Respect si sanatate Va trimit, orice ati simti! Stefan VINTILA
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.