FOTBAL  »  Superliga  »  GLORIA BUZĂU - SEPSI

VIDEO / EXCLUSIV Laszlo Dioszegi, de la agonie la extaz în Gloria Buzău - Sepsi! A dat cu pumnii în masă: cum a fost surprins de reporterul GSP

Laszlo Dioszegi, patronul lui Sepsi +26   FOTO
Laszlo Dioszegi, patronul lui Sepsi

Articol de , - Publicat luni, 22 iulie 2024 21:50 / Actualizat luni, 22 iulie 2024 23:07

Gloria Buzău - Sepsi Sfântu Gheorghe 1-2. Laszlo Dioszegi, patronul covăsnenilor, a trăit la intensitate maximă al doilea succes al echipei sale din acest sezon de Superliga. Reporterul GSP l-a surprins în cele mai importante momente ale meciului.

Sepsi a învins-o cu mari emoții pe Gloria Buzău. Denis Ciobotariu (26 de ani) a deschis scorul în minutul 12, iar Marius Coman (27 de ani) a dublat avantajul 18 minute mai târziu. Repriza a doua a fost trăită cu mari emoții de Dioszegi.

VIDEO. Laszlo Dioszegi, un car de nervi după golul 2 primit de Sepsi! Bucurie excesivă după ce VAR a anulat reușita

Dragoș Tescan (24 de ani) a redus din diferență pentru Buzău în minutul 86. Deși Sepsi a controlat meciul, a tremurat pe final și putea să plece cu un singur punct. Ricardo Matos (24 de ani) a marcat golul egalării pentru buzoieni la ultima fază, în minutul 90+4.

+21 FOTO

VAR a anulat în cele din urmă reușita, însă până ca acest lucru să se întâmple, Dioszegi a avut o reacție nervoasă. Reporterul GSP l-a surprins în timp ce era un car de nervi la tribuna oficială, după ce a fost ironizat de fanii buzoieni după gol.

În cele din urmă, a dat cu pumnii în masă de bucurie în momentul în care VAR a anulat golul. A gesticulat sugestiv și s-a calmat imediat după meci. În urma acestui succes, Sepsi a legat primele două victorii. Pentru Sepsi urmează duelul de pe teren propriu cu Dinamo, care va avea loc pe 27 iulie.

E o lecție, așa trebuie să tratăm toate meciurile de acasă, cum ne-am comportat în repriza a doua. Trebuie să fim agresivi, să ne batem pentru fiecare minge. Nu avem nimic de pierdut. Lotul este complet, mâine se mai întâmplă niște mutări, sper să se realizeze. Doar să aducem jucătorii care au venit mai târziu la un nivel bun fizic

- Andrei Prepeliță, antrenorul Gloriei Buzău, la „Digisport Special”, după Gloria Buzău - Sepsi Sfântu Gheorghe 1-2

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Rezultat șocant în Liga Națiunilor » Georgia și-a zdrobit adversara, o națională prezentă la Euro 2024: „Fiasco, rușine! Cea mai slabă prestație din istorie”
Bănel Nicoliță, impresionat de mutarea de la FCSB: „Va face furori. M-am interesat și eu”
Secretele alimentare ale fotbaliștilor dezvăluite de nutriționistul vedetelor din Liga 1 + Motivul pentru care oamenilor obișnuiți le este greu să slăbească