FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID - SEPSI 2-2

Laszlo Dioszegi a remarcat un detaliu inedit la Rapid - Sepsi: „Vreau să-l felicit pe domnul Șucu!”

Laszlo Dioszegi, patronul celor de la Sepsi, a dezvăluit că nu este supărat după ce echipa sa a remizat cu Rapid în meciul din Giulești, scor 2-2.

Articol de - Publicat marti, 06 august 2024 14:53 / Actualizat marti, 06 august 2024 14:53

Sepsi a remizat cu Rapid în etapa cu numărul patru a Superligii, 2-2. Echipa din Sfântu Gheorghe a deschis scorul chiar din minutul 1, dar giuleștenii au recuperat, iar la pauză deja conduceau. Gabriel Debeljuh a restabilit egalitatea.

Gruparea din Covasna a avut posesie de 72% în meciul din Giulești. A controlat partida, dar Dioszegi se declară mulțumit cu punctul obținut.

Reacția lui Laszlo Dioszegi după remiza cu Rapid

Laszlo Dioszegi a ținut să îl felicite pe Dan Șucu pentru primire, dar și pe suporterii Rapidului care au strigat doar pentru echipă și nu au cântat nimic rău la adresa lui Sepsi.

+29 FOTO

„Asta e frumusețea fotbalului. Câteodată, nu ocaziile înscriu golurile. Putem să spunem că a fost cel mai bun meci, 72% posesie înseamnă foarte mult, mai ales în Giulești. Suporterii erau avântați, voiau să câștige stadionul.

Chiar, înainte să vorbim despre orice, vreau să-l felicit pe domnul Șucu pentru primire și pe galeria Rapidului care a fost la înălțime. Au scandat numai pentru echipa Rapid și vreau să-l felicit, au fost extraordinari. Nu am auzit nimic pentru echipa noastră, sunt niște suporteri extraordinari.

Și băieții s-au dăruit 100%, au jucat și pentru Matei, care din păcate a putut urmări partida din fața televizorului. Au vrut să demonstreze că nu este adevărat ce se spune, că nu avem o condiție fizică foarte bună.

Eu înaintea partidei am spus că dacă facem un X sunt mulțumit. Acum, după meci, putem spune că sunt mulțumit, dar un pic de amărăciune este în mine. Dacă eram puțini mai atenți puteam pleca cu 3 puncte”, a declarat Laszlo Dioszegi, potrivit Fanatik

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Mihai Rotaru sparge banca! Cât plătește Craiova pentru transferul lui Cicâldău » Mutarea e definitivă, pe 4 ani

„Domnule Ion Țiriac, ați primit pensia recalculată?” » Răspunsul miliardarului pentru GSP: „Mi-e rușine să spun! Scuzați-mă...”

Simona Halep și proaspăta soție a lui Ianis au atras toate privirile la evenimentul de la Academia lui Hagi