FOTBAL  »  Superliga  »  TRANSFER

Mario Felgueiras şi-a depus memoriu pentru a deveni liber de contract » Steaua este pregătită să îl transfere

Articol de GSP - Publicat vineri, 09 ianuarie 2015 00:00 / Actualizat vineri, 09 ianuarie 2015 20:04

Steaua caută un înlocuitor pentru Giedrius Arlauskis, care mai are şase luni de contract, iar Mario Felgueiras este una dintre principalele ţinte.

Portarul portughez şi-a depus memoriu pentru a deveni liber de contract şi a vorbit despre situaţia sa.

"Nu ştiu ce se va întîmpla şi care va fi soarta mea. Aştept să vad ce vor decide comisiile din România, dar nu ştiu dacă mai revin la CFR Cluj. Eu vreau să fiu tratat cu respect, dar nu s-a întîmplat asta.  Eu nu am primit banii pentru care am muncit şi mă simt ca un sclav. Dar nu sînt sclavul nimănui", a spus Felgueiras pentru site-ul stiridesport.ro.

Portughezul, cotat la 2.500.000 de euro,  mai are contract cu CFR Cluj pînă în vara lui 2015.

Citește și:
Accident cumplit la schi: fotbalistul de 34 de ani a căzut din telescaun și și-a pierdut viața. Soția lui a fost rănită
Campionate
Accident cumplit la schi: fotbalistul de 34 de ani a căzut din telescaun și și-a pierdut viața. Soția lui a fost rănită
Septupla campioană de Grand Slam s-a căsătorit în secret! Nunta a ținut 5 zile
Altele
Septupla campioană de Grand Slam s-a căsătorit în secret! Nunta a ținut 5 zile
Ce-a fost asta?! A lăsat Superliga pentru Cupa Africii și s-a făcut de râs: „Calamitate”
Campionate
Ce-a fost asta?! A lăsat Superliga pentru Cupa Africii și s-a făcut de râs: „Calamitate”
Reapare moda „sateliților” » Știința dă jucători la Dinamo
Superliga
Reapare moda „sateliților” » Știința dă jucători la Dinamo
EXIT din România. O celebră companie suedeză a vândut afacerea din țara noatră
Profit.ro
EXIT din România. O celebră companie suedeză a vândut afacerea din țara noatră
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

„Fotbalistul Anului”, Andrei Rațiu, interviu de gală la Madrid: „Nu sunt arogant. Sunt doar timid” + „Vini jr. cel mai incomod? Nu! El e mult mai electrizant!”

„Trebuie obsesie, dar și liniște” » David Popovici e „Sportivul Anului” și vorbește într-un interviu-eveniment despre o mare provocare: „N-am trecut niciodată prin așa ceva”


Comentarii (7)
daniaania
daniaania  •  11 Ianuarie 2015, 17:41

Eu nu mai cred ce scrieti...inventati sau le repetati. Oricum la Steaua nu va merge..

vanboben
vanboben  •  10 Ianuarie 2015, 14:44
Postat de dinamir pe 09 Ianuarie 2015, 23:35

care steaua?poate ati vrutsa spuneti:echipa FCSB fosta steaua,fosta CCA.Dar nici asa nu poate finumita steaua si CCA aveau culorile rosu-albastru si nu galben albastru.Trezitiva gsp-istilor.

Denumirea de FC Steaua Bucuresti poate fi folosita, ca si culorile de altfel! Sigla poate fi schimbata, dar nu neaparat! Sigla actuala nu are nimic in comun cu cea de dinanainte de 1983-9! Conturul e alb, nu galben, partea de sus este modificata, apar si 2 stele, lipsesc dungile galbene care separa rosu de albastru pe scut! In plus nuantele de rosu si albastru sunt diferite! Asa ca , calul moare de drum lung si prostul, ghiceste cine este, de grija altuia! V-o tragem si anul asta si in urmatorii!

catalin_cj
catalin_cj  •  10 Ianuarie 2015, 10:12

aceasta declaratie a mai fost publicata de doua ori in decembrie tot pe gsp. cu aceeasi sursa data dar putin "reformulata" sunt curios daca felgueiras de prin vacanta de unde e sta tot timpul pe telefon sa va dea voua aceleasi interviuri din 7 in 7 zile

Vezi toate comentariile (7)
Comentează