FOTBAL  »  Superliga  »  POLI IAȘI-DINAMO 2-2

Mihai Bordeianu, autorul celui mai frumos gol din Poli Iași - Dinamo: „Ne-am bătut singuri, am făcut greșeli mari, goluri cadou”

Mihai Bordeianu +13   FOTO
Mihai Bordeianu

Articol de - Publicat marti, 13 august 2024 00:59 / Actualizat marti, 13 august 2024 11:36

Mihai Bordeianu (32 de ani), marcatorul unui gol de generic în partida contra „câinilor, a comentat remiza Iașiului cu Dinamo, scor 2-2.

Bordeianu a subliniat faptul că Iașiul a comis multe greșeli și a oferit „cadouri” dinamoviștilor.

Mihai Bordeianu: „Am făcut cadouri și nu e Crăciunul”

Poli Iași - Dinamo, foto: Ovidiu Minea
+8 FOTO

Bordeianu a vorbit despre forma bună a lui Dinamo, despre greșelile echipei sale și despre golul marcat în minutul 13 al partidei.

„Am venit după două înfrângeri și este un punct pe care îl adăugăm în clasament. Trebuie să o luăm de la capăt, să muncim. Ne așteaptă un meci greu, o deplasare cu FCSB.

În seara asta ne-am bătut singuri, am făcut greșeli mari, goluri cadou, penalty în secunda 20. Trebuie să recunoaștem că Dinamo nu mai e echipa de anul trecut.

Dinamo arată bine. Trebuie să dăm Cezarului ce este al Cezarului. Sunt o echipă omogenă, joacă bine. Una peste alta este un rezultat echitabil. Rămânem cu gustul amar că am făcut cadouri și nu e Crăciunul.

Am înscris un gol foarte frumos. Mă bucur că l-am reușit. Păcat că nu a contat. Este un rezultat echitabil.

Mulți dintre jucătorii care au venit nu au jucat demult. Sper ca cei care i-au adus aici au știut ce au adus. Jucătorii străini care vin în campionatul românesc trebuie să fie peste medie și să ajute”, a declarat Bordeianu, la Prima Sport.

Dinamo a deschis scorul în minutul 2 al meciului printr-un penalty transformat de Astrit Selmani. În minutul 13 al partidei, Mihai Bordeianu a marcat de la mare distanță în poarta lui Golubovic. Fotbalistul Iașului a tras puternic, la vinclu, imparabil. Până la pauză Iașiul a reușit să treacă în avantaj prin golul marcat de Samayoa. Dinamo a reușit să egaleze în al doilea act al partidei după autogolul lui Todoroski.

Etapa următoare Politehnica Iași va juca în deplasare la București cu FCSB, în timp ce Dinamo va merge în Giulești pentru duelul cu Rapid.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Ce pensie are Ilie Năstase, după recalculare: „Nici mai mult, nici mai puțin!”
Tenis
Dinamo încearcă să dea lovitura cu doi internaționali români » Unul e format de Hagi, altul a debutat și la prima reprezentativă

Campionul mondial și european, suspendat pentru că a făcut semnul crucii la Jocurile Olimpice de la Paris: „Dumnezeu mi-a dat totul! Nu voi schimba nimic”

Între timp, în România: bazin semiolimpic inaugurat într-un sat fără canalizare » „Mobilizez babele de prin jurul meu și ne ducem împreună”