FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB

Mihai Teja, desființat de Cornel Dinu! Discursul ținut în vestiarul lui FCSB l-a enervat la culme: „Ce dracu' să faci cu el?!”

Articol de GSP - Publicat marti, 12 martie 2019 17:35

Mihai Teja, antrenorul celor de la FCSB, a reușit să îl enerveze pe Cornel Dinu la meciul pierdut cu Viitorul, scor 1-2.

Florinel Coman, mijlocașul vicecampioanei, a dezvăluit că, la pauză, antrenorul Mihai Teja i-a îndemnat să joace cu inima în repriza a doua. (Detalii AICI) Sfaturile l-au scos din sărite pe Dinu, care i-a criticat dur pe cei doi steliști.

Bine că nu mi-a spus mie, pentru că la mine inima mai merge doar la 50% din capacitate. Păi, săracul Teja, care zice: «Te iubesc, nea Gigi!». Ce dracu' să faci cu el?!”, a spus Cornel Dinu la Telekom Sport 1.

„Intraţi la pregătire! Să vă fie ruşine!”

Acesta a comparat episodul cu ce se întâmpla pe vremuri în vestiarul lui Dinamo la pauză, dacă echipa nu evolua la nivelul așteptărilor:

„Hai să vă spun ce am trăit la Dinamo, ce am trăit în fragedă copilărie. Și este educaţie şi este tradiţie care se perpetuează.

Când intra Traian Ionescu la pauză şi era meci nul, sau, cum rar se întâmpla, conducea adversarul, era război. Spărgea sticle, nu mişca nimeni. Striga: «Intraţi la joc, mă! Intraţi la pregătire! Să vă fie ruşine! Călcaţi-i în picioare! Sunteţi Dinamo!»”.

CITEȘTE ȘI:

GALERIE FOTO Alex Pițurcă a iertat-o pe Cristina Ich! Sunt iar împreună, după ce Cristina a fost surprinsă cu fostul iubit

Citește și:
Benfica mai avea nevoie de un gol, portarul Trubin trăgea de timp în minutul 90+5! Explicația lui Jose Mourinho
Liga Campionilor
Benfica mai avea nevoie de un gol, portarul Trubin trăgea de timp în minutul 90+5! Explicația lui Jose Mourinho
„Pentru prima dată” » Ce au remarcat jurnaliștii italieni la Cristi Chivu, în victoria cu Dortmund + Nota primită de român
Liga Campionilor
„Pentru prima dată” » Ce au remarcat jurnaliștii italieni la Cristi Chivu, în victoria cu Dortmund + Nota primită de român
Clasamentul final al grupei în Liga Campionilor, după o seară nebună de tot! » Portarul-erou Trubin califică echipa lui Mourinho la ultima fază și o scoate pe Real Madrid din Top 8!
Liga Campionilor
Clasamentul final al grupei în Liga Campionilor, după o seară nebună de tot! » Portarul-erou Trubin califică echipa lui Mourinho la ultima fază și o scoate pe Real Madrid din Top 8!
Americanii au reacționat după lansarea noului Duster: „Arată ca o Dacia pentru oamenii bogați”
Noutati auto
Americanii au reacționat după lansarea noului Duster: „Arată ca o Dacia pentru oamenii bogați”
Schimbare istorică la bani. Anunțul făcut de BNR
Profit.ro
Schimbare istorică la bani. Anunțul făcut de BNR
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

„Miza programului n-a fost ascensiunea, ci moartea” » De ce escaladarea live a unui zgârie-nori de către Alex Honnold a fost greșită: „Clădirea nu e munte, e o vânătoare de clickuri vopsită drept căutare interioară”

„Părul fetei arde vâlvătăi... Zbor final! Stop!” » GSP publică o serie specială, la 50 de ani de la perfecțiunea olimpică a gimnasticii: „Nadia, 10 la Montreal”


Comentarii (35)
gerularupeimana
gerularupeimana  •  12 Martie 2019, 19:16

Dinu uita sa spuna ca in timp ce Traian Ionescu urla in vestiarul lui Dinamo, un general de militie urla in vestiarul adversarilor, asa se terminau meciurile bine.

herman25
herman25  •  12 Martie 2019, 18:19
Postat de Anton Pan pe 12 Martie 2019, 18:18

trista figura! jucator rudimentar, antrenor mediocru, jurist facut la apelul de seara si om...mai putin... mai mult caine militian! mentalitate sanatoasa, educatie elevata... din beciurile militiei!!!

Suferi omule, suferi cu multe, capul fiind cel mai afectat.

dc78
dc78  •  12 Martie 2019, 18:36

Nu asi zice ca a fost asa mare jucator, cu indulgenta un jucator bun, a fost un cotonogar, un sustinut din spate de ministere, se uita cam repede ce a patit dobrin si nu numai el din cauza astuia

Vezi toate comentariile (35)
Comentează