FOTBAL  »  Superliga  »  UNIREA SLOBOZIA

VIDEO Mihalcea, după „thriller-ul” cu U Cluj: „Nu meritam să pierdem”

Articol de , , - Publicat sambata, 05 octombrie 2024, 20:19 / Actualizat sambata, 05 octombrie 2024 22:41

Adrian Mihalcea, antrenorul Unirii Slobozia, a comentat remiza cu U Cluj, scor 2-2.

Având în vedere că a jucat cu liderul Superligii, Mihalcea s-a arătat mulțumit de rezultat, deși echipa lui a condus cu 2-0 la pauză și putea lua gol și la ultima fază.

VIDEO. Adrian Mihalcea: „Nu meritam să pierdem”

„Am avut o primă repriză destul de reușită. Am intrat temători în a doua repriză și în 15 minute a fost anulat avantajul. În economia jocului, ținând cont că am jucat cu liderul la zi, e un rezultat care mă mulțumește. Noi puteam să câștigăm, apoi ei au avut acea șansă la ultima fază.

Acesta e farmecul acestui joc. Bine că nu am luat gol, nu am fi meritat să pierdem. Mie îmi plac meciurile în care atitudinea este bună. Am avut o atitudine bună, nu ca în ultimele două meciuri. Trebuie să continuăm așa. Avem un lot restrâns, avem probleme când trebuie să facem modificări.

Dar suntem luptători. Defensiv, sunt aproape mulțumit de toată lumea. Am greșit în anumite faze din cauza adversarului. Campionatul e echilibrat în jos. Sunt 10 echipe care se bat pentru play-off, sunt apropiate ca punctaj. Și nicio echipă nu e în groapă. Nu e echilibrat în sus campionatul.

U Cluj e o echipă bună, care poate să reziste. Exceptând derby-ul de la Cluj, ei au câștigat doar un meci în deplasare în ultima vreme. Au această problemă.

Poate că sunt echipe care le blochează spațiile și culoarele și e greu, cum am făcut și noi. La campionat nu știu dacă se bat, dar pentru play-off, da. Vin echipele tari din urmă, în play-off echipele mari au mai multe șanse”, a declarat Adrian Mihalcea, la conferința de presă.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Femeia care l-a adus la disperare pe Gigi Becali, încătușată în București: „Se manifesta într-un mod agresiv”
Rapid îi poate da lovitura lui CFR Cluj » Un internațional ar fi aproape să semneze
Mihai Stoica a răbufnit după ce l-a auzit pe jucătorul lui Poli Iași: „Cum adică își dorește să ia CFR campionatul?”

Presa din Grecia a rezumat într-un SINGUR cuvânt eșecul lui PAOK cu FCSB din Europa League și a numit omul meciului

Așa se fac schimbările la FCSB! Imagini fabuloase cu Gigi Becali și Mihai Stoica surprinse de reporterul GSP