FOTBAL  »  Superliga  »  U. CRAIOVA - FC ARGEŞ 1-0

Mititelu: "Nu-i normal să cîştigăm in-extremis cu golul unui fotbalist care a intrat pe teren într-un picior" :X

Articol de GSP - Publicat duminica, 26 aprilie 2009 00:00

Adrian Mititelu s-a declarat nemulţumit de evoluţia Unviersităţii Craiova în meciul cîştigat la limită pe teren propriu în faţa lui FC Argeş, scor 1-0 (gol N'Jock):

"Trebuie să recunoaştem că echipa are probleme mari de tot din punct de vedere fizic. I-am văzut pe jucători că au fost lipsiţi de prospeţime.

Preparatorul fizic nu şi-a făcut treaba în ultimele săptămîni şi aştept o schimbare, pentru că nu mai pot să accept încă un an pierdut. Îndepărtarea lui Urbano Lega se pare că a fost greşeală.

Eu cred că avem probleme cu pregătirea, chiar dacă Nicolo Napoli mi-a zis că nu este adevărat. Am jucat slab şi la Timişoara în repriza a doua, şi cu Urziceni", a subliniat Mititelu.

"Nu este normal să avem emoţii şi să cîştigăm in-extremis cu golul unui jucător care n-a mai evoluat de un an de zile şi care a intrat pe teren într-un picior. Vezi golul marcat de N'Jock

Echipa n-a arătat mare lucru astăzi, în prima repriză am fost sub aşteptări şi sub ceea ce-şi doreau suporterii Univeristăţii Craiova. Am fost tot timpul în urma balonului. Să vă spun sincer, la pauză eram foarte pesimist", a încheiat Mititelu la GSP TV.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Patronul milionar care merge cu metroul în București: „Fac socoteala, ies mult mai ieftin!”
Danezul care a venit să joace la Dinamo a rămas surprins de București: „Asta am făcut în prima zi” + Cum s-a trezit cu 50 de cenți în cont

Campionul mondial și european, suspendat pentru că a făcut semnul crucii la Jocurile Olimpice de la Paris: „Dumnezeu mi-a dat totul! Nu voi schimba nimic”

Între timp, în România: bazin semiolimpic inaugurat într-un sat fără canalizare » „Mobilizez babele de prin jurul meu și ne ducem împreună”