FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB

„Am avut semne de întrebare” » Ce l-a înfuriat pe MM: „Aștept și eu de la domnul Vassaras un comunicat”

MM Stoica, înainte de FCSB - Corvinul/ foto: Ionuț Iordache (GSP) +36   FOTO
MM Stoica, înainte de FCSB - Corvinul/ foto: Ionuț Iordache (GSP)

Articol de - Publicat duminica, 14 iulie 2024 22:52 / Actualizat luni, 15 iulie 2024 16:19

Mihai Stoica (59 de ani), președintele Consiliului de Administrație de la FCSB, a atacat arbitrajul lui Adrian Cojocaru din remiza cu Universitatea Cluj, scor 1-1.

MM Stoica îl acuză pe Adrian Cojocaru că nu a acordat suficiente minute de prelungire și că nu i-a oferit cartonașul galben lui Gertmonas pentru trageri de timp în prelungiri în meciul FCSB - „U” Cluj, încheiat cu o remiză, 1-1.

FCSB - U Cluj, imagini din timpul partidei/ foto: Raed Krishan (GSP)
+32 FOTO

MM Stoica: „Tot timpul am avut senzația că el gândeşte ceva în timpul meciului”

„Eu mereu am avut semne de întrebare. Tot timpul am avut senzația că el gândeşte ceva în timpul meciului. Nu arbitrează ce vede. Dacă mie poate să îmi explice cineva de ce Cojocaru nu l-a atenționat niciodată pe Gertmonas pentru trageri de timp ...

Portarul lor a avut niște trageri de timp de huiduia tot stadionul! Cojocaru nici măcar nu i-a făcut semn să se grăbească, cum să îi treacă prin minte vreodată să îi dea galben?! Tragerile de timp au fost minute întregi. În plus, au fost și două pauze de apă în partea a doua a meciului. 5 schimbări, de trei ori intervenția VAR”, a declarat MM Stoica, conform Prima Sport.

MM Stoica: „Nu spun că de aia s-a terminat 1-1, dar cine e el, Cenușăreasa?”

Președintele Consiliului de Administrație a lăudat deciziile centralului de a-i anula un gol lui Miculescu și de a da penalty pentru Universitatea Cluj, dar nu înțelege de ce partida nu a fost prelungită mai mult.

„Noi în prelungiri puteam să pierdem meciul, dacă Târnovanu nu avea intervenția aia excepțională la șutul lui Bic.

Dar cum explică acest Cojocaru ce face, că dă doar 5 minute de prelungiri? Mai erau câteva minute și se făcea miezul nopții? E Cenuşăreasa el? Trebuie să plece?

Nu se poate așa ceva! Este inadmisibil. Eu nu pot să cred cum cineva tolerează un astfel de arbitraj. Aștept și eu de la domnul Vassaras un comunicat să ne spună de ce doar 5 minute la meciul ăsta.”, a declarat MM Stoica, conform aceleiași surse.

Primul marcator al campioanei României a fost Alexandru Musi, revenit din împrumut de la Petrolul Ploiești. Pentru „U” Cluj a marcat Dan Nistor din penalty în minutul 57.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Mihai Stoica, scos din sărite de 2 fotbaliști de la FCSB! Gestul surprins imediat după finalul meciului cu Poli Iași

David Popovici, surprins pe străzile din Capitală la volanul mașinii primite de la Țiriac: „E bine, nu mă vait”

Ion Țiriac i-a premiat pe medaliații de la Jocurile Olimpice » 22 de autoturisme au fost înmânate sportivilor, multe VIP-uri au fost prezente