FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID - PETROLUL 3-1

VIDEO Nae Constantin a pierdut derby-ul cu Rapid, dar are probleme mai mari la Petrolul: „E ultima soluție! Se va face și pasul ăsta!”

Rapid a câștigat derby-ul cu Petrolul, scor 3-1. Nicolae Constantin (49 de ani), antrenorul clubului ploieștean, spune că greșelile personale au făcut diferența.

Articol de , - Publicat miercuri, 14 decembrie 2022 21:34 / Actualizat miercuri, 14 decembrie 2022 22:06

Nicolae Constantin s-a săturat de promisiunile primite și admite că ar putea vinde mai mulți fotbaliști importanți pentru a rezolva problemele financiare.

Repriză de foc pentru Colțescu » TREI penalty-uri dictate în prima repriză din Rapid - Petrolul
RAPID - PETROLUL

VIDEO. Nicolae Constantin, după Rapid - Petrolul 3-1

„Am făcut multe greșeli astăzi. În prima repriză am făcut greșeli cât în tot campionatul. Cei de la Rapid au jucători experimentanți, au profitat.

Nu știu dacă e meritată sau nu victoria lor, dar au dat trei goluri. Rămânem cu regret. Am fi putut obține mai mult. Am făcut un meci bun, am atacat, am revenit. Dar când greșești atât, e greu să speri la mai mult.

Suntem oameni, nu pot spune că sunt supărat. Sunt puțin dezamăgit”, a spus Nicolae Constantin la Orange Sport.

Match Quiz FCSB - CFR
Plasează gratuit predicțiile tale pe meciul FCSB - CFR și poți câștiga 1.200 de lei cash! Premii totale de 4.000 de lei.

Probleme financiare fără sfârșit la Petrolul

„Promisiuni sunt de un an și jumătate. Acum mi-aș dori să se rezolve într-un fel sau altul. Există și varianta să vindem din jucători, atât timp cât nu avem bani.

Sper să nu se ajungă acolo. Asta e ultima soluție. Ca să nu se desființeze clubul, se va face și pasul ăsta. Eu nu îmi doresc să vindem, dar dacă asta e concluzia... La ce condiții avem, trebuia să fim lângă Mioveni”, a concluzionat Nae Constantin.

VIDEO. Imagini de pe Arena Națională la derby-ul Rapid - Petrolul

S-a întors gafeurul la FCSB, avantaj CFR! Joi va fi titular omul care i-a făcut campioni pe clujeni în 2021

FOTO Nu a mai rezistat! Ce a făcut Dan Șucu la primul penalty primit de Rapid

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
FCSB a recunoscut interesul pentru Lukas Zima! Anunțul făcut de Becali: „Ne trebuie un portar, lui Vlad nu-i mai arde!”
Lyon - Marseille, cel mai nebun meci al sezonului » OM a jucat în 10 din minutul 5: incredibil cum s-a terminat derby-ul

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat

Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”