FOTBAL  »  Superliga  »  CS OTOPENI - POLI TIMIŞOARA 2-2

Nebunie la CS Otopeni - Poli Timişoara 2-2!

Articol de GSP - Publicat luni, 23 martie 2009 00:00

Codaşa CS Otopeni a fost egalată în minutul 89 de Poli Timişoara, după ce a condus cu 2-0

CS Otopeni moare frumos. E cu un picior în liga secundă, dar se ia de piept cu greii campionatului, încurcînd-o ieri pe Poli Timişoara după ce etapa trecută băgase dihonia-n "Ştefan cel Mare".

Bănăţenii au început tare. Artiom Karamian (4, 9) şi Bucur au irosit primele ocazii bune, apoi gazdele au lăsat-o pe Poli să creadă că are jocul în mînă şi i-au dat gol la singura oportunitate din prima repriză, prin Caramarin! Vezi AICI golul

Partea secundă a debutat plictisitor, însă meciul a explodat în ultimele 20 de minute. Abia intrat, Liviu Ganea a primit o pasă de clasă din partea lui Negru, s-a trezit avînd în faţă o întreagă jumătate de teren fără nici un adversar şi s-a dus glonţ spre golul de 2-0. Vezi golul lui Ganea

Poli şi-a revenit la minut: costaricanul Parks a profitat de un plasament şchiop al lui Cristi Munteanu şi l-a lobat cu un "cap" din 6 metri. Otopeniul şi-a continuat raidurile prin apărarea zăpăcită a timişorenilor, dar Ganea a fost egoist la o nouă fază în care scăpase singur. Vezi golul de 2-1 al lui Parks

Acelaşi Parks a scos din încurcătură echipa lui Balint, ducînd pe Bega un punct care însă nu poate şterge impresia că Poli joacă mult mai slab decît în tur.  Parks a adus o egalare nesperata

Gabi Balint, antrenor Poli Timişoara
"Sînt supărat. Am jucat haotic, însă am dominat. De ce l-am schimbat pe Gigel Bucur? Am fost nemulţumit de el. E labil psihic, se blochează dacă nu înscrie"

Ştirile meciului:

» Gazdele
de ieri nu mai înscriseseră în Liga I de pe 1 noiembrie, de la 2-2 cu U Craiova. De-atunci au trecut 7 meciuri.

» Victoraş Iacob
a jucat ieri după o absenţă de mai bine de un an, provocată de o accidentare. Liber de contract după despărţirea de Kaiserslautern, atacantul de 28 de ani a semnat cu Otopeniul pînă la finalul sezonului.

» Liviu Ciubotariu:
"Sînt dezamăgit de rezultat. Cu puţină şansă puteam cîştiga. Am pierdut două puncte, dar nu renunţăm la luptă".

» Gazdele

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Patronul milionar care merge cu metroul în București: „Fac socoteala, ies mult mai ieftin!”
Danezul care a venit să joace la Dinamo a rămas surprins de București: „Asta am făcut în prima zi” + Cum s-a trezit cu 50 de cenți în cont

Campionul mondial și european, suspendat pentru că a făcut semnul crucii la Jocurile Olimpice de la Paris: „Dumnezeu mi-a dat totul! Nu voi schimba nimic”

Între timp, în România: bazin semiolimpic inaugurat într-un sat fără canalizare » „Mobilizez babele de prin jurul meu și ne ducem împreună”