FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB

Nicolae Dică, semnal de alarmă după jocul cu Gaz Metan » Discuție privată cu Denis Alibec: "Are o problemă"

Articol de GSP - Publicat miercuri, 07 februarie 2018 19:50

Antrenorul FCSB, Nicolae Dică, a fost dezamăgit de jocul echipei sale în partida câștigată cu Gaz Metan, scor 2-1. Acesta a vorbit și despre situația lui Denis Alibec, atacant care este suspendat la meciul cu CFR Cluj, de sâmbătă, 20:45. 

"Nu am teamă de nimeni. Știu ceea ce putem, întâlnim echipe bune, CFR, Lazio și Dinamo, dar putem scoate rezultate bune cu oricine. Să ne pregătim? Ce, vine vreun tsunami?

Am fost dezamăgit de jocul de la Mediaș. Nu au jucat ceea ce am pregătit. Lucrul important e că am luat 3 puncte. Concentrarea și atitudinea trebuie schimbate. Am mare încredere în băieți.

Am fost și eu în situația de a fi criticat de patron, așa cum sunt Nedelcu sau Coman. Așteptam mereu următorul meci ca să arăt ceea ce pot. Ei când au venit la Steaua știau unde vin, toți știau că pot fi criticați dacă nu merge echipa", a zis Dică. 

...despre Alibec: "Am vorbit cu Denis, a luat acel galben din dorința de a ajuta echipa. Vă dați seama că nu a luat galben intenționat, a marcat, era titular în următorul meci. S-a întâmplat. Asta este.

Am stat de vorbă cu Denis în cantonament. De mai multe ori. Dar nu stau să spun acum. Sunt discuții private. Denis a avut momente bune în cantonament, cu Mediaș la fel. Sper să se descătușeze și să ajute echipa.

Are o problemă cu greutatea în acest moment. Sper să ajungă cât mai repede în greutatea optimă, dar nu greutatea a fost problema accidentărilor lui. Acea pubalgie o are de 3 ani. Mai are probleme, îl mai doare, dar în ultima perioadă chiar a fost bine", a zis Nicolae Dică la TV Digi Sport. 

Citește și:
Imagini emoționante după Hermannstadt - Rapid » Cristian Manea, în lacrimi, consolat de coechipieri
Superliga
Imagini emoționante după Hermannstadt - Rapid » Cristian Manea, în lacrimi, consolat de coechipieri
Decizia lui Ilie Bolojan după ce Mihai Neșu a reclamat plata impozitului de 36.000 de euro!
Stiri extrasport
Decizia lui Ilie Bolojan după ce Mihai Neșu a reclamat plata impozitului de 36.000 de euro!
Florin Prunea anunță dezastrul la o echipă de tradiție: „În 10 zile pune lacătul, dispare cu totul”
Liga 2
Florin Prunea anunță dezastrul la o echipă de tradiție: „În 10 zile pune lacătul, dispare cu totul”
Ce l-a surprins pe Costel Gâlcă în Hermannstadt - Rapid: „Adevărul e că nu mă așteptam”
Superliga
Ce l-a surprins pe Costel Gâlcă în Hermannstadt - Rapid: „Adevărul e că nu mă așteptam”
ULTIMA ORĂ Concedieri la Dacia: până la 50.000 de euro pentru cei care pleacă
Profit.ro
ULTIMA ORĂ Concedieri la Dacia: până la 50.000 de euro pentru cei care pleacă
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Matei Popa la raport: iată ce nu a făcut nici măcar o dată noul portar de la FCSB!

Studiu șocant citat de Guardian: „Aceste alimente sunt atât de nocive încât ar trebui tratate mai degrabă ca țigările, nu ca hrană!”


Comentarii (18)
ray51
ray51  •  08 Februarie 2018, 09:31

Bursucul va juca urat (respectandu-si filozofia) si va face egal. Pacat.

10202925648180625
Eugen Qy  •  08 Februarie 2018, 02:42
Postat de valeri_gazaev100 pe 07 Februarie 2018, 21:16

N-au venit la "stiaua" ci la fc fcsb . Ma rog, Dica e si acum in ceata. Ma intreb insa de ce sa te astepti la critici daca pretinzi ca esti club mare ? n-a zis patronul ca spulbera tot ? =))))))

Cred ca esti in ceata . Ala nu e PATRON ;a fc fcsb ci e doar CREDITORul principal ! Si de asta nu poate pune suflet in echia lui pe care o considera STEAUA !!!

166519390404871
Cristian Gherasim  •  07 Februarie 2018, 22:03

Era titular in urmatorul meci ca-i suspendat?!De ce n-a fost titular la Medias?!Dica face experimente in plin campionat.Tanase nu are valente de varf si asta ii va costa pe stelisti.Stim clar ca Dica s-a opus venirii unui varf.Acum daca pierde cu CFR ...da vina pe faptul ca era nevoit sa joace cu Tanase varg impins

Vezi toate comentariile (18)
Comentează