FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - BOTOȘANI 2-1

Nu s-a văzut la TV: ce au scandat jucătorii de la FCSB la centrul terenului, imediat după ce au devenit lideri în Superliga

Nu s-a văzut la TV: ce au scandat jucătorii de la FCSB la centrul terenului, imediat după ce au devenit lideri +9   FOTO
Nu s-a văzut la TV: ce au scandat jucătorii de la FCSB la centrul terenului, imediat după ce au devenit lideri

Articol de , , - Publicat duminica, 08 decembrie 2024 22:50 / Actualizat duminica, 08 decembrie 2024 22:55

După ultimul fluier al partidei dintre FCSB și FC Botoșani, scor 2-1, jucătorii campioanei en-titre au sărbătorit alături de suporteri din noul fotoliu de lideri.

Fanii prezenți în peluza dinspre Bulevardul Basarabia au transmis jucătorilor, prin scandări, că sunt mândri de evoluțiile recente ale echipei.

Victoria cu Botoșani, dedicată lui Helmut Duckadam

+4 FOTO

Apoi, momentul din minutul 7, când Duckadam a fost comemorat, iar partida întreruptă, a fost completat de cel de la final. Jucătorii, la îndemnul suporterilor, i-au scandat numele lui Helmut Duckadam. „Eroul de la Sevilla” a încetat din viață la începutul acestei săptămâni.

Vlad Chiricheș și-a adus copiii pe teren, în timp ce Daniel Bîrligea a dat autografe și s-a fotografiat cu fanii de la Tribuna a II-a preț de minute bune.

FCSB, revanșă în fața celor de la Botoșani

FCSB s-a impus cu 2-1 în fața celor de la Botoșani, luându-și revanșa după eșecul din Moldova de pe 21 noiembrie, survenit la ultima fază a disputei. Golurile campioanei en-titre din Superligă au fost semnate de Daniel Bîrligea ('12) și David Miculescu ('57). Pentru trupa lui Liviu Ciobotariu, a redus din diferență Diez ('84), iar roș-albaștrii au avut unele emoții pe final.

FCSB urcă pe primul loc în Superligă, cel puțin temporar, fiind în așteptarea rezultatului din derby-ul Clujului: U - CFR (mâine, ora 20:30).

+12 FOTO

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Citește și:

Cristian Săpunaru și-a anunțat RETRAGEREA în autocar! Distrus de eliminare, a transmis un mesaj în fața colegilor: „Îmi doream și eu asta”

Șoferii bulgari scapă de radar cu ajutorul unui dispozitiv de 10 lei care le face numărul de înmatriculare „invizibil”


Comentarii (5)
GIvan1  •  09 Decembrie 2024, 07:54

Să te preseze Botoșaniul acasă și să te țină în corzi demonstrează încă odată incompetența antrenorilor fără valoare (nu au în spate nicio experiență de valoare), adunătura de jucători cumpărați de cioban împreună cu supusul MM care nu face nimic pt FCSB decât încasează salariul gras. Rușine pentru jocul practicat și pentru modul rușinos prin care această echipă trăiește pe gloria Stelei cea adevărată. Dumnezeu va avea grijă de tot.

Randoomxx  •  09 Decembrie 2024, 01:15
Postat de nicolaeigrecu pe 08 Decembrie 2024, 23:11

Nu „cel puțin temporar” ci ”sigur temporar”. Indiferent de rezultatul derbiului clujean. Studiați clasamentul!

se pare ca nu sti sa calculezi. Steaua din liga 1 are 33 de puncte. cfr are 31 si u cluj 30. daca fac egal(cea ce daca nu ar fi blat,ar fi cel mai probabil rezultat tinand cont ca este derby) faceu cfr 32 si u cluj 31. iar Steaua are 33,cum am spus mai sus. mai mult,daca bate u cluj,tinand cont ca se ia meciul direct inc az de egalitate(1-1 si 2-1 pentru Steaua),suntem si peste u cluj in caz de egalitate de puncte. deci nu temporar ci daca nu-i blat sigur terminam etapa asta pe primul loc. doar daca este blat si bate cfr terminam pe locul 2. dar la egal sau victorie u cluj,suntem tot noi pe primul loc(repet,s-a jucat deja dubla,si in cazul in care am fi la egalitate de puncte cu botosani am fi sub ei pentru ca a fost 1-0 si 1-2).

Saru.mana.Coana.Moase  •  09 Decembrie 2024, 00:40
Postat de apoklyps3 pe 08 Decembrie 2024, 23:28

Credeam ca au făcut iar hora hotiei

Ciumpalacii ăștia gigiști nu știu altceva! Hoția i-a dus acolo sus, hoția îi ține acolo!

Vezi toate comentariile (5)
Comentează