FOTBAL  »  Superliga  »  SEPSI - FCSB 2-5

Concluziile lui Octavian Popescu, după „ploaia” de goluri din Covasna

FCSB s-a impus în deplasarea din Covasna cu Sepsi Sfântu Gheorghe, scor 5-2, în runda cu numărul 10 din Superliga. Octavian Popescu (20 de ani), extrema roș-albaștrilor și autorul unui gol, a analizat partida din Ardeal. +17   FOTO

Articol de - Publicat duminica, 24 septembrie 2023 23:31 / Actualizat duminica, 24 septembrie 2023 23:37

FCSB a dat recital în deplasarea din Covasna cu Sepsi Sfântu Gheorghe, scor 5-2, în runda cu numărul 10 din Superliga. Octavian Popescu (20 de ani), extrema roș-albaștrilor și autorul unui gol, a analizat partida din Ardeal.

Introdus pe teren la pauză, fotbalistul vicecampioanei României a declarat că acceptă și statutul de rezervă.

Conflictul de pe gazon ratat de camerele TV la Sepsi - FCSB, în secvențele finale
Sepsi - FCSB 2-5

Octavian Popescu, după Sepsi - FCSB: „Este o victorie foarte importantă pentru noi”

„Este o victorie foarte importantă pentru noi, mai ales că suntem plecați de acasă de 5 zile. Mă bucur că am câștigat aici, pe un teren greu, și sper să continuăm tot așa.

Acțiunea golului meu a fost una frumoasă, sunt bucuros că am reușit să marchez și să luăm toate cele 3 puncte. Nu mă aflam într-o secetă de goluri, am avut și la Hermannstadt două ocazii, dar nu le-am fructificat.

Când ai un lot valoros trebuie să joace toată lumea, să fie toți mulțumiți, iar cine intră pe teren trebuie să joace foarte bine. Nu e obligatoriu să joci un meci întreg, poți juca 60 de minute, o repriză sau deloc.

Dacă ești folosit, trebuie să dai tot”, a declarat Octavian Popescu, la Digi Sport.

VIDEO. Eurogol marcat de Darius Olaru în Sepsi - FCSB

Valentin Țicu e atacat de oficialii lui Hermannstadt: „Să meargă la prășit! Suspendare pe viață pentru că l-a rupt pe Dragoș!”

Basarab Panduru a numit MVP-ul din FCSB - Sepsi: „Ce pase dă, ce bine joacă!”

Românul care a refuzat să mai stea în Superliga a semnat și va juca în Europa League: „Am venit să câștig trofee cu acest mare club”

Cine stă în poarta României la Euro 2024? Numărul 1 are o mare problemă: „Mă aștept ca Edi să meargă la sigur”

3 MARI întrebări despre selecția lui Edi Iordănescu în apărare: chiar nu exista o alternativă autentică?!