FOTBAL  »  Superliga  »  PANDURII - CONCORDIA 5-2

Pandurii urcă peste Steaua în clasament după 5-2 în faţa Concordiei

Pandurii pot trece peste Steaua în clasament

Articol de GSP - Publicat luni, 12 decembrie 2011 00:00 / Actualizat luni, 12 decembrie 2011 21:56

Pandurii Tîrgu-Jiu s-au impus în ultimul meci al turului de campionat, 5-2 contra Concordiei Chiajna.

Pintilii a deschis scorul din penalty în minutul 32, Cardoso l-a majorat şapte minute mai tîrziu, dar rezultatul la pauză a fost 2-1, Salem reducînd din diferenţă în ultimul minut al primei reprize.

Actul secund a fost un adevărat galop de sănătate pentru gorjeni, care au marcat de trei orim prin Cardoso (73 şi 84) şi Batin (76). Vali Badea a stabilit scorul final, 5-2, cu golul din minutul 87.

AICI ai desfăşurarea liveTEXT a partidei!

În urma acestui rezultat, Pandurii au urcat pe locul 5, avînd acelaţi număr de puncte ca Steaua, însă un golaveraj mai bun.

Echipe de start:

Pandurii: Mingote - Ad. Rusu, Chiricheş, Viera, Al. Vlad - Al. Maxim, Pintilii, D. Nistor -  Lemnaru, Batin, Cardoso
Antrenor: Petre Grigoraş
Rezerve: Lazar, C. Cristea, Al. Grigoraş, Brata, Avramescu, I. Rada II, Tătaru

Chiajna: Gospodinov - P. Marin, Mamele, Bozga, Al. Radu - Muzac, A. Stoica, Chiţu, I. Iordache, Bîră - Salem
Antrenor: Laurenţiu Diniţă
Rezerve: Niţă, Leca, Iliescu, Sorin Pană, M. Neagu, V. Badea, Mihalcea

Arbitru: D. Istrate. Asistenţi: E. Ungureanu, G. Dănănae (toţi din Bucureşti)

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Golul FCSB-ului, ANULAT fără motiv împotriva lui Rangers! De ce nu s-a analizat faza la VAR și verdictul specialistului: „Nu a respectat protocolul”
Europa League
MM Stoica, uluit de un jucător de la FCSB: „Nu am mai văzut vreodată așa ceva”
Direct în istorie! Prima victorie în cupele europene pentru echipa din țara cu 350.000 de locuitori
Conference League

Cum arată un mic-dejun sănătos? O antrenoare născută în Siberia dă 3 variante simple: „Am văzut că aici nu prea se consumă”

Are peste 150 de medalii în România, dar se teme: „Mâncarea e scumpă, masajul e scump, sper să nu fiu nevoită să fac asta! Chiar cunosc pe cineva ...”