FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO

Panduru a numit marea problemă a lui Dinamo: „Suferă!”

Basarab Panduru, foto: captură de ecran YouTube Prima Sport

Articol de - Publicat marti, 13 august 2024 10:15 / Actualizat marti, 13 august 2024 11:24

Basarab Panduru, fost internațional, a analizat remiza dintre Dinamo și Poli Iași, scor 2-2.

Fostul mijlocaș al Stelei crede că ieșirile lui Abdallah și Dennis Politic de la Dinamo au cântărit decisiv. Cei doi s-au accidentat în prima repriză și au fost înlocuiți, iar Panduru e de părere că echipa lui Kopic nu are o bancă suficient de puternică.

Basarab Panduru a numit problema lui Dinamo

„Cred că e corect scorul. Dinamo suferă când se accidentează cei mai buni jucători, Abdallah şi Politic, care cred că era şi în vederile selecţionerului pentru primele meciuri. Dinamo putea avea pe cineva la naţională. Mai gravă a fost la Abdallah, Politic a plecat pe picioarele lui. Dinamo nu mai arată la fel după ce ies ei doi.

Dinamo are un prim 11 bun, cu care joci de la egal la egal cu oricine, dar când apar schimbările e greu să câştigi meciul. Nu credeam că mai egalează, dar autogolul ăla... E Todoroski. Una peste alta, e corect rezultatul. Cred că ambele echipe sunt mulţumite.

Intră Costin fundaş dreapta, Neagu în atac cu Bani. Dar, după ce au ieșit cei doi, Dinamo nu a mai avut cum să fie la fel. Însă primul 11 e bun. Dacă aceşti jucători nu pot juca, Abdallah şi Politic, deja Dinamo are probleme, că nu prea ai cu cine să-i înlocuieşti. Să fiu corect, dar Bani mereu a făcut ceva când a intrat”, a declarat Basarab Panduru, la Prima Sport 1.

După remiza cu Poli Iași, din deplasare, Dinamo a ajuns la 8 puncte în Superliga. „Câinii” sunt pe locul 4, de play-off, și au cel mai bun atac din campionat, 13 goluri marcate.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Firma care se ocupă de mentenanța stadionului Steaua a rupt tăcerea: „Problemele sunt complexe”