FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - DINAMO

Panduru, impresionat după CFR Cluj - Dinamo: „De mare clasă, excepțional”

Articol de - Publicat duminica, 14 iulie 2024 21:26 / Actualizat duminica, 14 iulie 2024 21:39

Basarab Panduru, fostul internațional, a fost impresionat de golul marcat de Cătălin Cîrjan pentru Dinamo, în meciul cu CFR Cluj, scor 2-3.

Dinamo a condus cu 2-0 în Gruia, dar a pierdut. Însă unul dintre remarcații din tabăra bucureștenilor a fost Cîrjan, care a deschis scorul cu un gol superb în minutul 14. Mijlocașul ofensiv a preluat pe lângă Kresic, apoi l-a învins pe Sava cu o scăriță.

CFR Cluj - Dinamo/ foto: Ionuț Iordache (GSP)
+45 FOTO

Panduru, despre execuția lui Cîrjan: „Excepțional”

„De mare clasă, mi-a plăcut golul. Și cum a căzut Kresic, cu capul în iarbă. El așa vrea să facă. Și finalizarea este excepțională. Bravo lui, frumos golul. Chiar mi-a plăcut. Va juca mult mai mult decât la Rapid pentru că nu are concurență”, a declarat Mihai Sotica, la prima Sport.

Cîrjan a marcat primul lui gol la Dinamo chiar la debutul în alb-roșu. Cătălin a înscris primul gol în carieră în campionatul României. El se află la al doilea sezon în Liga 1, după ce în stagiunea trecută a evoluat la Rapid, împrumutat de la Arsenal.

La Dinamo a ajuns gratis și a semnat pe 3 ani, după rezilierea contractului cu londonezii.

Panduru critică lotul lui Dinamo

Dinamo a terminat meciul cu Alexandru Irimia, Costin Amzăr, Adrian Caragea și Ahmed Bani pe teren, toți jucători U21 intrați în repriza a doua, iar Panduru crede că acesta este motivul pentru care Dinamo a pierdut.

„Nu trebuie să te întrebi de ce pierzi. Sunt pe teren Irimia, Caragea, Amzăr după minutul 85. Ai jucat numai cu tineri și ai pierdut 4-5 meciuri, acum bagi 4, nu unul sau doi, ca să pierzi iar”, a mai declarat Panduru.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Ce revenire în Serie A! Man, gol superb în Parma - Fiorentina » Cum s-a descurcat Mihăilă

David Popovici, surprins pe străzile din Capitală la volanul mașinii primite de la Țiriac: „E bine, nu mă vait”

Ion Țiriac i-a premiat pe medaliații de la Jocurile Olimpice » 22 de autoturisme au fost înmânate sportivilor, multe VIP-uri au fost prezente