FOTBAL  »  Superliga  »  GSP LIVE

VIDEO / EXCLUSIV Patronul din Superliga, exasperat: „Nici acum nu cred ce s-a întâmplat!”

Valeriu Iftime, conducătorul celor de la FC Botoșani, a comentat, la GSP Live, eșecul cu Petrolul, scor 0-2. Ambele goluri ale prahovenilor au venit în prelungiri, minutele 90+4 și 90+6. / FOTO: Facebook @FC Botoșani

Articol de , - Publicat luni, 02 septembrie 2024 12:47 / Actualizat luni, 02 septembrie 2024 17:58

Iftime a acuzat arbitrajul lui Szabolcs Kovacs, despre care spune că a comis două greșeli: un gol anulat echipei lui și validarea reușitei de 2-0 a ploieștenilor.

VIDEO. Valeriu Iftime, conducător FC Botoșani: „Nici acum nu cred că am pierdut cu Petrolul. Dar jucăm fotbal față de anul trecut”

„Nici acum nu cred că un meci care era la mâna noastră s-a terminat cu un așa rezultat. Eu cred că sunt două greșeli de arbitraj acolo. La un gol marcat de noi nu cred că a fost fault în atac, iar la golul lui Grozav cred că a fost fault în atac. De data asta, noi am fost mai păcătoși.

Echipa a jucat bine, băieții au fost agresivi, poate a fost lipsă de concentrare și lipsă de eficacitate. E greu să digeri asemenea ocazii, singuri cu portarul. Era care pe care acolo...

Anul trecut pe vremea asta eram tot pe locul 15, dar nu jucam, eram fără vlagă. Acum jucăm fotbal. Am avut două meciuri proaste, cel de la Iași și cel de la Cluj. În rest, am jucat fotbal. Eu mă uit la ce se întâmplă pe teren.

E frustrant. Am suferit două înfrângeri care mă dor de mă rup! La Sibiu a fost un moment de neatenție al lui Papa și am pierdut un meci în care am condus cu 1-0. Cu Petrolul au fost și greșeli de arbitraj, dar de la Kovacs cel mic te poți aștepta oricând la orice”, a declarat Valeriu Iftime la GSP Live.

Iftime: „Ongenda e mai bine ca niciodată”

Iftime a vorbit și despre revenirea lui Hervin Ongenda în Moldova.

Ongenda va juca, fizic părea mai bine ca niciodată, nu l-am mai văzut atât de fit. E ghinionul vieții lui, la Botoșani acum 3 ani a venit după o perioadă de un an în care nu a jucat.

Acum a stat prin Paris, a făcut tot felul de încercări și nu i-a ieșit niciuna. E foarte hotărât, nu e deloc de neconceput să îl vindem iar. Cred că mai căutăm un atacant, dar Liviu decide”, a mai declarat Valeriu Iftime.

15e locul ocupat de FC Botoșani în clasament, penultimul, cu 6 puncte acumulate în 7 etape

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Dănuț Lupu a agresat un arbitru la meciul de astăzi » Reacția dinamovistului: „Nu s-a întâmplat nimic. Lumea rea vorbește...”