FOTBAL  »  Superliga  »  TRANSFER

Petrolul continuă să îşi piardă piesele grele » Un jucător a părăsit azi cantonamentul pentru a semna cu altă formaţie

Articol de - Publicat vineri, 06 februarie 2015 00:00 / Actualizat vineri, 06 februarie 2015 15:05

Pablo de Lucas a părăsit cantonamentul Petrolului din Antalya pentru a pleca în Croaţia. NK Rijeka este formaţia care îl doreşte pe mijlocaşul petrolist care mai are contract cu clubul ”găzarilor” pentru încă un an şi jumătate.

Situaţia a devenit una tensionată la echipa antrenată de Mircea Rednic după anunţul intrării clubului în insolvenţă.

S-a vorbit, chiar, şi despre posibilitatea ca jucătorii galben-albaştrilor să revină, imediat, în ţară.

În acest sens s-a luat şi decizia de a se anula meciul amical de mîine cu Terek Grozîi, primul din cadrul celui de-al doilea stagiu centralizat pe care ploieştenii îl parcurg în Antalya.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Citește și:
Nu-și explică decizia lui Mircea Lucescu: „De neînțeles, este jucătorul complet!”
Nationala
Nu-și explică decizia lui Mircea Lucescu: „De neînțeles, este jucătorul complet!”
Cristi Balaj, discurs fără precedent: „A trebuit să-l ridic pe Louis Munteanu de unde au avut unii grijă să-l coboare!”
Superliga
Cristi Balaj, discurs fără precedent: „A trebuit să-l ridic pe Louis Munteanu de unde au avut unii grijă să-l coboare!”
Ce spune șeful lui Dinamo, după prima înfrângere din play-off: „Ce să zic? Sunt cei mai buni din țară la asta”
Superliga
Ce spune șeful lui Dinamo, după prima înfrângere din play-off: „Ce să zic? Sunt cei mai buni din țară la asta”

FRF instituie „taxa pe șmecherie”! Furie în Liga 1: „7,6 milioane de euro din fondurile UEFA sunt împărțite aberant” + FCSB vizează bani la care nu are dreptul!

„E o libertate aparte aici, dar suntem cu gândul și la România” » La doi pași de Lyon, doi români și-au deschis afacerea care i-a dat gata pe francezi: „În perioadele bune, vindem și 100 kg. pe săptămână”


Comentarii (34)
unico_biancorossi
unico_biancorossi  •  07 Februarie 2015, 00:51

in ritmul asta si cfr si petrolul cu siguranta vor fi in mare scadere de turatie, daca dinamo isi pune la punct o formula buna, chiar este posibil sa vina pana pe 3, la lupta cu craiova. de fapt, daca ma iau dupa predictiile lui Imperator, mai intotdeauna adeverite.. asa ar trebui sa se petreaca lucrurile pana la final..)) eu cred ca vom depasi botosaniul si tg mures, dar craiova este sustinuta politic in ultimul hal, cu aia e mai difcil. ps - este pacat ca se incheaga niste forte puternice dar ele nu rezista mai mult de cativa ani la nivel inalt (vaslui, urziceni, poli, otelul, astra, petrolul, cfr).

tonyys
tonyys  •  06 Februarie 2015, 19:46

Asa cum UEFA nu accepta in competitiile organizate de ea echipele aflate in insolventa exact acelasi lucru ar trebui sa se intample si in liga 1.

tonyys
tonyys  •  06 Februarie 2015, 19:45

Ar trebui sa fie retrogradate in liga a 4-a toata echipele intrate in insolventa ...nu e corect sa joace in aceiasi liga echipe care sunt scutite de datorii de zeci de milioane de euro cu echipe care isi platesc corect cheltuielile.

Vezi toate comentariile (34)
Comentează