FOTBAL  »  Superliga  »  PETROLUL - FC VASLUI

Petrolul - FC Vaslui 1-2 » BUM-BUM! Meci decis cu două goluri de colecţie

Articol de GSP - Publicat duminica, 04 martie 2012 00:00 / Actualizat duminica, 04 martie 2012 21:29

Portughezul Augusto Inacio a debutat cu un succes la Ploieşti în această seară, într-un meci care a fost în direct pe DigiSport şi liveTEXT pe GSP.ro

CLICK AICI PENTRU LIVE-TEXT!

Gazdele au început mai bine, au profitat în minutul 18 de două greşeli succesive de arbitraj ale brigăzii conduse de arădeanul Ovidiu Haţegan şi au deschis scorul printr-un şut formidabil al lui Buhuşi. După o prestaţie extrem de ştearsă în prima repriză, Vasluiul a început să respire la reluare.

Inacio a mutat inspirat în debut de repriză cu Stanciu în locul lui Raul Costin. Wesley a egalat în minutul 63 dintr-un penalty obţinut de Milanov, iar Stanciu a adus victoria cu două minute înainte de final, printr-o execuţie de Champions League: şut cu stîngul la vinclu!

Iată echipele de start:

Petrolul
4-2-3-1
Gritti - Străuţ, Melinte, Bikana, Ben Djemia - Mustivar, V. Negru - D. Opriţa, Boudjemaa, Buhuşi - Dina
Antrenor: Valeriu Răchită
Rezerve: Valincius, M. Tudor, Linares, V. Bărbulescu, Borza, Fl. Dumitru, M. Roman II

FC Vaslui
4-2-3-1
Borjan - Milanov, Papp, M. Constantin, Paito - R. Costin, N'Doye - Adailton, Wesley, L. Sînmărtean - Temwanjera
Antrenor: Augusto Inacio
Rezerve: C. Straton, Savio, Ad. Gheorghiu, Y. Bello, Anderson, Hugo Luz, N. Stanciu

Arbitru: Ov. Haţegan (Arad). Asistenţi: Oct. Şovre (Oradea), Fl. Păunescu (Rm. Vîlcea)

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Motivare șocantă a Înaltei Curți în „dosarul Mario Iorgulescu” » Explicația ștergerii condamnării de 13 ani și 8 luni pentru omor: „Nu a folosit mașina ca mijloc pentru suprimarea vieții”
Special
Marele Shaquille O'Neal, implicat în controversa momentului în SUA » Totul a plecat de la o fotografie „scăpată” pe internet
Stiri extrasport
Patronul milionar care merge cu metroul în București: „Fac socoteala, ies mult mai ieftin!”

Campionul mondial și european, suspendat pentru că a făcut semnul crucii la Jocurile Olimpice de la Paris: „Dumnezeu mi-a dat totul! Nu voi schimba nimic”

Între timp, în România: bazin semiolimpic inaugurat într-un sat fără canalizare » „Mobilizez babele de prin jurul meu și ne ducem împreună”