FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA

Prima declaraţie de război » Se anunţă un rival mult mai important pentru Steaua: "Anul viitor vreau titlul"

Articol de GSP - Publicat vineri, 04 aprilie 2014 00:00 / Actualizat vineri, 04 aprilie 2014 21:10

Steaua a cîştigat fără probleme campionatul în sezonul trecut, iar acum este din nou aproape de cîştigarea titlului în Liga 1, avînd un avantaj de 8 puncte în faţa Astrei Giurgiu.

Lucrurile s-ar putea schimba în sezonul viitor şi campionatul din primul eşalon ar putea fi mult mai echilibrat. Spre deosebire de sezonul actual cînd Astra a anunţat că-şi propune locul 2 chiar dacă era aproape de Steaua în clasament, giurgiuvenii vor schimba politica pentru sezonul viitor.

Dinu Gheorghe, preşedintele Astrei, a anunţat că-şi doreşte cîştigarea campionatului: "Anul viitor vreau să iau titlul la Astra!

Am construit ceva în aceşti doi ani la echipă, sîntem pe locul 2 în Liga 1, în semifinalele Cupei României. Vreau titlul în sezonul viitor, sîntem o echipă de top", a spus Dinu Gheorghe la Digi.

Citește și:
Accident cumplit la schi: fotbalistul de 34 de ani a căzut din telescaun și și-a pierdut viața. Soția lui a fost rănită
Campionate
Accident cumplit la schi: fotbalistul de 34 de ani a căzut din telescaun și și-a pierdut viața. Soția lui a fost rănită
Septupla campioană de Grand Slam s-a căsătorit în secret! Nunta a ținut 5 zile
Altele
Septupla campioană de Grand Slam s-a căsătorit în secret! Nunta a ținut 5 zile
Ce-a fost asta?! A lăsat Superliga pentru Cupa Africii și s-a făcut de râs: „Calamitate”
Campionate
Ce-a fost asta?! A lăsat Superliga pentru Cupa Africii și s-a făcut de râs: „Calamitate”
Reapare moda „sateliților” » Știința dă jucători la Dinamo
Superliga
Reapare moda „sateliților” » Știința dă jucători la Dinamo
Platformă taxi din România intră în concurență directă cu Uber și Bolt FOTO
Profit.ro
Platformă taxi din România intră în concurență directă cu Uber și Bolt FOTO
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

„Fotbalistul Anului”, Andrei Rațiu, interviu de gală la Madrid: „Nu sunt arogant. Sunt doar timid” + „Vini jr. cel mai incomod? Nu! El e mult mai electrizant!”

„Trebuie obsesie, dar și liniște” » David Popovici e „Sportivul Anului” și vorbește într-un interviu-eveniment despre o mare provocare: „N-am trecut niciodată prin așa ceva”


Comentarii (47)
varanga53
varanga53  •  05 Aprilie 2014, 12:19

Ce aveti , oameni buni , cu tov. Voma ! El VREA ! Problema e ca , pe oriunde a fost , N-A PUTUT !

gica_oboreanu
gica_oboreanu  •  05 Aprilie 2014, 09:28

locul doi va ramane propunere pentru vama. cu toate sforaria de care trage.

valah7mai1986
valah7mai1986  •  05 Aprilie 2014, 09:24
Postat de ochi_ager pe 05 Aprilie 2014, 09:20

Iar se baga in seama Vamesul! Auzi la el: ”echipa de top”, ”vreau titlul”. O fi visat ca l-a prostit pe Gigi si a ajuns la echipa de top care a luat titlul, il ia si anul asta si il ia si la anul...

Declaratie normala. Nu poti sa bagi anual atatia bani in Astra si ca manager sa spui ca nu vrei titlul.

Vezi toate comentariile (47)
Comentează