FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID - SPORTUL 2-0

Rapid ajunge la două puncte de Dinamo după 2-0 cu Sportul

Rapid s-a impus fara probleme in fata Sportului, 2-0 +31   FOTO
Rapid s-a impus fara probleme in fata Sportului, 2-0

Articol de GSP - Publicat duminica, 04 decembrie 2011 00:00 / Actualizat duminica, 04 decembrie 2011 22:56

Echipa lui Răzvan Lucescu a trecut de Sportul Studenţesc fără prea mari probleme şi scorul de 2-0 ar fi putut fi dublat cu uşurinţă de ocaziile lui Ciprian Deac şi Ovidiu Herea, care au pus în pericol poarta apărată de Popescu.

VEZI MAI JOS GALERIA FOTO

Ciprian Deac a deschis scorul după 23 de minute de joc, profitînd de o eroare a defensivei adverse care i-a dat posibilitatea să finalizeze nemarcat din 7 metri. 11 minute mai tîrziu, Nicolae Grigore a majorat diferenţa de pe tabelă cu o lovitură de cap.

Cu cele 3 puncte cîştigate în etapa a 16-a, Rapid rămîne pe locul 3, dar se apropie la două puncte de liderul Dinamo, care are un meci mai puţin disputat.

VEZI AICI LIVETEXT DESFĂŞURAREA MECIULUI

Rapid: Coman - Creţu, M.Antonio, Oroş, Bozovici - Grigore, Alexa, Grigorie - M.Roman, Pancu, Deac Rezerve: Straton, Herea, Burcă, Sburlea, Surdu, Apostol, Teixeira

Sportul: Popescu - Patriche, Raţiu, Lung, Maxim - Lazăr, Ghinga, Nicola, Ferfelea - Dobre, Curelea
Rezerve: Samoilă, Secăreanu, Cioranu, Tîrnăcop, Cheţan, Nistor, Truţă

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Golul FCSB-ului, ANULAT fără motiv împotriva lui Rangers! De ce nu s-a analizat faza la VAR și verdictul specialistului: „Nu a respectat protocolul”
Europa League
MM Stoica, uluit de un jucător de la FCSB: „Nu am mai văzut vreodată așa ceva”
Direct în istorie! Prima victorie în cupele europene pentru echipa din țara cu 350.000 de locuitori
Conference League

Cum arată un mic-dejun sănătos? O antrenoare născută în Siberia dă 3 variante simple: „Am văzut că aici nu prea se consumă”

Are peste 150 de medalii în România, dar se teme: „Mâncarea e scumpă, masajul e scump, sper să nu fiu nevoită să fac asta! Chiar cunosc pe cineva ...”