FOTBAL  »  Superliga  »  POLI IAȘI - RAPID

La primul meci al lui Marius Șumudică pe banca Rapidului, Rareș Pop (19 ani) a marcat primul gol în tricoul giuleștenilor, la primul meci ca titular. +18   FOTO

Articol de - Publicat vineri, 23 august 2024 23:39 / Actualizat sambata, 24 august 2024 05:37

La meciul de debut al lui Marius Șumudică pe banca Rapidului, Rareș Pop (19 ani) a marcat primul gol în tricoul giuleștenilor, la primul meci ca titular.

Tânărul Rareș Pop s-a alăturat lotului bucureștenilor în această vară, dar a fost ignorat aproape în permanență de Neil Lennon în cele 6 meciuri ale nord-irlandezului. Fotbalistul venit de la UTA a prins doar 60 de minute cu Lennon pe bancă.

Imediat după venirea lui Șumudică, tânărul a primit credit și a fost titularizat în primul meci al tehnicianului pe banca giuleștenilor în noul mandat. Iar Pop nu a dezamăgit. Rapid conducea deja cu 1-0 când extrema dreaptă l-a învins pe Jesus Fernandez.

Rareș Pop, primul gol în tricoul Rapidului / foto: Ionuț Iordache
+13 FOTO

În minutul 53, Rareș Pop a primit de la Luka Gojkovic și a pornit într-o cursă în partea dreaptă. Fotbalistul a avansat, controlând mingea elegant, a depășit un adversar, apoi a șutat din marginea careului. Mingea s-a dus direct la colțul lung, în plasa laterală, fără să îi dea vreo șansă portarului spaniol.

Pop s-a dus să celebreze golul în fața galeriei, în timp ce Marius Șumudică răsufla ușurat, după un start de repriză în care cei de la Poli Iași puseseră presiune pe careul giuleștean.

Match Quiz Dinamo - Universitatea Craiova

Ești expert în fotbalul intern? Plasează gratuit predicțiile tale și câștigă superpremiile puse în joc!

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Victor Pițurcă e convins că FCSB a greșit grav cu transferul lui Daniel Bîrligea: „Cum să dai două milioane pe el?”
FCU Craiova a câștigat acasă, dar a încheiat meciul din Liga 2 în huiduielile asistenței. Secvențele din final i-au scos din sărite pe fani
Liga 2
În seara în care Cristina Neagu și-a anunțat retragerea, Dinamo a câștigat lejer la debutul în Liga Campionilor
Handbal

„Mi-a spart o vioară Stradivarius în cap!” » Giovanni Becali, dezvăluire ca-n filme: „Avea fiecare câte un cuțit la gât!”

Gafă INCREDIBILĂ a președintelui Klaus Iohannis la ceremonia de decorare a sportivilor medaliați la Jocurile Olimpice și Paralimpice de la Paris! A citit greșit de pe foaie