FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID - GL. BUZAU 1-0

Ratează derby-ul

Articol de - Publicat luni, 03 noiembrie 2008 00:00

Fundaşul stînga este la al patrulea "galben" din acest sezon şi va ispăşi o etapă de suspendare

Rapidul a primit aseară o lovitură grea înaintea derby-ului de duminica viitoare, de pe teren propriu, cu Steaua: Vladimir Bozovici va absenta :X din cauza cumului de cartonaşe galbene. Fundaşul stînga muntenegrean a fost avertizat de "centralul" sibian Marius Bordeanu în minutul 41, după o simulare la marginea careului lui Arcaba. Bozovici a încercat să obţină lovitura liberă, dar a căzut fără a fi împiedicat de vreun adversar.

Reluările GSP TV i-au dat dreptate arbitrului, care nu a ezitat să-l avertizeze pe Bozo. Cel mai probabil, Peseiro îl va folosi în meciul cu Steaua pe postul de fundaş stînga pe argentinianul Vella, care în partida de aseară a evoluat în banda dreaptă. O altă soluţie pentru tehnicianul portughez din Giuleşti este fostul jucător al Vasluiului, Ştefan Mardare. ;)

"Am spus că vom cîştiga 2-1 cu Otopeni şi că Dinamo-Steaua se va termina egal, 1-1. Acum, trebuie să dorm, să vorbesc cu Dumnezeu ca să vă spun ce scor va fi la Rapid-Steaua"
Elinton Andrade, portar Rapid

Ştirile meciului:

- J. Cesar Souza: "Dedic golul familiei mele. Cu Steaua n-am nici o emoţie, cîştigăm sigur! Cu suporterii lîngă noi nu ne poate bate nimeni".

- Alin Liţu s-a accidentat grav în minutul 8 al întîlnirii, cînd şi-a dislocat umărul după un duel aerian cu un adversar.

- Ovidiu Herea a fost extrem de nervos după înlocuirea sa în minutul 38, aruncînd cu tricoul de joc în direcţia lui Peseiro

- Prunescu a suferit o comoţie cerebrală şi a fost transportat la spital, după ce a fost lovit involuntar cu pumnii în tîmplă de Elinton Andrade.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
„Atunci am turbat!” » Marius Șumudică, SHOW inconfundabil la interviu: „Au ieșit ghioceii, vin cu stropitoarea!”
Nicușor Dan, anunț de ultim moment despre Arena Națională
Dune 3 se poate filma în Anglia! Imagini catastrofale surprinse la arena Plough Lane » Meciul cu Newcastle, amânat

Gigi Becali a dezvăluit meciul la care va reveni pe stadion » Câți bani a strâns pe biletele din Europa League până acum

Bănel Nicoliță a dezvăluit ce salariu are în Liga 4 din România. Primă uriașă primită la semnătură