Articol de GSP - Publicat marti, 23 iulie 2019 20:42
Florin Gardoș (30 de ani), fundașul Craiovei, a suferit o nouă accidentare la meciul retur cu Sabail, din cadrul primului tur preliminar din Europa League (scor 3-2).
Fotbalistul a intrat pe teren în minutul 76, în locul lui Kelic și la scurt timp a solicitat îngrijiri medicale. Verdictul? Încă o accidentare la genunchi, o ruptură de ligamente.
Florin Gardoș va sta din nou departe de terenul de fotbal, după ce abia își revenise complet din vechea accidentare. Acesta a oferit o reacție pe rețelele de socializare.
„După ce la primul meci din 2019 pentru Poli Iași mi-am fracturat nasul, joi la primul meci din noul sezon cu Universitatea am suferit o accidentare la genunchi, care mă va ține departe de gazon câteva luni. Oricât aș vrea să găsesc o explicație pentru acest «noroc» care mă urmărește, realizez că degeaba o caut și că cea mai bună soluție e să lupt la fel ca în trecut pentru a mă întoarce pe teren”, a scris Florin Gardoș, pe Facebook.
Dupa ce la primul meci din 2019 pentru Poli Iasi mi-am fracturat nasul, joi la primul meci din noul sezon cu...
Publicată de Florin Gardos pe Marţi, 23 iulie 2019
VEZI ȘI:
Ioan Andone se implică în conflictul de la Dinamo: „Ce om sănătos la cap ar veni acum?”


