FOTBAL  »  Superliga  »  FC BOTOȘANI - PETROLUL

Euforie la Petrolul după victoria de la Botoșani: „Se simt ca și cum ar fi 6 puncte”

Bucuria petrolistă de la finalul meciului cu FC Botoșani. Foto: Facebook FC Petrolul Ploiești

Articol de - Publicat duminica, 01 septembrie 2024 20:21 / Actualizat duminica, 01 septembrie 2024 20:32

Sanjin Alagic, antrenorul principal din acte de la Petrolul, a vorbit la finalul meciului cu FC Botoșani, încheiat cu scorul de 2-0 pentru echipa lui.

Ambele goluri ale meciului au fost marcate în prelungirile partidei. Mihnea Rădulescu a marcat în minutul 90+4, iar reușita lui Gicu Grozav a venit două minute mai târziu.

Reacția lui Sanjin Alagic la finalul meciului cu FC Botoșani

Antrenorul principal din acte de la Petrolul a fost foarte fericit pentru victoria obținută de echipa lui și consideră că aceasta este foarte importantă pentru moralul formației.

„Suntem foarte fericiți că am câştigat acest meci, din deplasare, cele trei puncte se simt ca şi cum ar fi 6 puncte. Prima repriză făcută de noi nu a fost una foarte bună. Atunci am avut probleme în a controla jocul. Totuși, repriza a doua a fost mult mai bună, noi am avut mult mai multe momente în care am controlat meciul și ne-am creat mai multe ocazii de a marca.

Eu le mulţumesc jucătorilor că au găsit energia necesară până la finalul meciului şi că au marcat în prelungiri. Este o victorie foarte importantă pentru moralul nostru. Sunt 3 puncte chiar mari. În șase din opt partide nu am încasat niciun gol, iar lucrul acesta este important pentru noi”, a declarat antrenorul Petrolului, potrivit Prima Sport.

Petrolul este pe locul 5 în Superligă cu 13 puncte obținute în primele 8 meciuri disputate. Formația din Ploiești are doar o înfrângere în acest start de sezon.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Dănuț Lupu a agresat un arbitru la meciul de astăzi » Reacția dinamovistului: „Nu s-a întâmplat nimic. Lumea rea vorbește...”