FOTBAL  »  Superliga  »  TRANSFER

Și-a pierdut răbdarea cu "nestemata" Ligii 1! Anamaria Prodan pune la punct un jucător dorit în Europa: "Alege Barcelona sau Real Madrid"

Articol de GSP - Publicat luni, 23 ianuarie 2017 13:33

Anamaria Prodan a comentat interesul formațiilor olandeze PSV Eindhoven și Heerenveen pentru Andrei Ivan, atacantul de 20 de ani al lui CS U Craiova. 

Impresarul este de părere că Ivan ar trebuie să se concentreze pe jocul său și să demonstreze că merită un astfel de transfer și a criticat decizia acestuia de a refuza un transfer la Steaua.

"Cred că alege Barcelona sau Real Madrid. Dacă nu se va concentra pe fotbal cred că nu vom mai auzi de el foarte mult timp. Trebuie lăsat să joace fotbal.

Cred că facea un pas senzațional dacă venea la Steaua, dar lumea s-a gândit la bani, la salariu, bani la semnatură. Întâi trebuie să demonstrezi, cred că și patronul ar trebui să nu mai fie așa interesat de tumbele de pe teren", a spus Anamaria Prodan la TV Sport ro.

În ciuda ofertelor venite de la cluburile olandeze, CS U Craiova a emis un comunicat în care anunță că nu va mai vinde un alt jucător de bază în această perioadă de mercato, după transferul lui Bogdan Vătăjelu la Sparta Praga.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Citește și:
Nu-și explică decizia lui Mircea Lucescu: „De neînțeles, este jucătorul complet!”
Nationala
Nu-și explică decizia lui Mircea Lucescu: „De neînțeles, este jucătorul complet!”
Cristi Balaj, discurs fără precedent: „A trebuit să-l ridic pe Louis Munteanu de unde au avut unii grijă să-l coboare!”
Superliga
Cristi Balaj, discurs fără precedent: „A trebuit să-l ridic pe Louis Munteanu de unde au avut unii grijă să-l coboare!”
Ce spune șeful lui Dinamo, după prima înfrângere din play-off: „Ce să zic? Sunt cei mai buni din țară la asta”
Superliga
Ce spune șeful lui Dinamo, după prima înfrângere din play-off: „Ce să zic? Sunt cei mai buni din țară la asta”

FRF instituie „taxa pe șmecherie”! Furie în Liga 1: „7,6 milioane de euro din fondurile UEFA sunt împărțite aberant” + FCSB vizează bani la care nu are dreptul!

„E o libertate aparte aici, dar suntem cu gândul și la România” » La doi pași de Lyon, doi români și-au deschis afacerea care i-a dat gata pe francezi: „În perioadele bune, vindem și 100 kg. pe săptămână”


Comentarii (34)
grande.balaci
grande.balaci  •  23 Ianuarie 2017, 15:13

A devenit obisnuinta, ca toate"curbele" sa-si dea cu parerea despre fotbal...nu cred ca va mai trece mult timp pana va deveni penala prezicatoare a Romaniei!

ares123
ares123  •  23 Ianuarie 2017, 14:59

A innebunit prazarul ovidiu..Gata cu somnul lui pe luna februarie.

ovidiu_3003
ovidiu_3003  •  23 Ianuarie 2017, 14:48

hai sa o intrebam si pe Clementina din gara ce parere are despre Andrei Ivan ...

Vezi toate comentariile (34)
Comentează