FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA - U CLUJ 2-0

Steaua impresionează la început de 2014: "E un mic Bayern"

Max Nicu, în duel cu Adi Popa

Articol de GSP - Publicat miercuri, 19 februarie 2014 00:00 / Actualizat miercuri, 19 februarie 2014 13:38

Steaua a început în forţă anul 2014 şi după cele victorii din restanţe a urcat pe primul loc, la 3 puncte de Astra.

Mijlocaşul celor de la U Cluj, Max Nicu, a fost impresionat de forţa roş-albaştrilor. Fotbalistul care a jucat pînă în această iarnă doar în Germania o compară pe Steaua cu Bayern Munchen.

"Am făcut nişte greşeli, dar Steaua are calitate şi ne-a pedepsit. Prima repriză a fost OK pînă la ultima fază. Aşa e fotbalul... E greu să cîştigi în Ghencea. E greu să compari Steaua cu vreo echipa din Bundesliga, dar e un mic Bayern Munchen", a declarat Max Nicu la Dolce Sport.

3 selecţii la naţională are Max Nicu

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Anunță un sponsor nou imediat după FCSB - Petrolul: „Sunt discuții avansate. Vor primi bonus de victorie pentru acest meci!”
Gigi Becali a făcut praf un jucător, apoi s-a răzgândit și a criticat arbitrajul » Ce arată imaginile de la cel mai încins moment al jocului

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat

Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”