FOTBAL  »  Superliga  »  OŢELUL - ASTRA 1-1

Şumudică rămîne invincibil la Astra, după 1-1 la Galaţi

Punosevac a deschis scorul contra Astrei

Articol de GSP - Publicat vineri, 14 octombrie 2011 00:00 / Actualizat vineri, 14 octombrie 2011 23:25

Oţelul şi Astra au remizat în cel de-al doilea meci al etapei cu numărul 10, scor 1-1. Rezultatul a fost stabilit încă din prima repriză.

Primii care au înscris au fost gălăţenii, prin Punosevac, care a beneficiat de o intervenţie eronată a lui Silviu Lung, în minutul 40. Fatai a egalat în primul minut de prelungire al actului întîi, beneficiind de o respingere greşită a aceluiaşi Punosevac la o centrare a lui Băjenaru.

Cea mai controversată fază a primei reprize a fost cea din minutul 30, atunci cînd fundaşul dreapta al Oţelului, Cornel Rîpă, a intrat dur la Junior Morais. Românul a văzut doar cartonaşul galben din partea arbitrului Emil Voicu.

Antrenorul Astrei, Marius Şumudică, are 9 meciuri pe banca Astrei, 8 în campionat şi unul în Cupa României, fiind neînvins.

Click AICI pentru desfăşurarea liveTEXT al partidei!

Echipe de start:

Oţelul: Grahovac - Rîpă, Sg. Costin, Perendija, Sălăgeanu - Neagu, Giurgiu, Filip - Iorga, Punosevac, Frunză
Rezerve: Brăneţ, Ilie, Pena, Paraschiv, Antal, Skubici, Sârghi

Astra: S. Lung jr. - Mihalache, V. Găman, Goian, J. Morais - Strătilă, Takayuki, N'Doye, Udoji - Băjenaru - Fatai
Rezerve: Gavrilaş, Bruno Miguel, William, Miranda, Ţigănaşu, Rusu, Al. Stan

Arbitru: E. Voicu (Bacău) Asistenţi: O. Artene, D. Hulubei (ambii Vaslui)

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Motivare șocantă a Înaltei Curți în „dosarul Mario Iorgulescu” » Explicația ștergerii condamnării de 13 ani și 8 luni pentru omor: „Nu a folosit mașina ca mijloc pentru suprimarea vieții”
Special
Marele Shaquille O'Neal, implicat în controversa momentului în SUA » Totul a plecat de la o fotografie „scăpată” pe internet
Stiri extrasport
Patronul milionar care merge cu metroul în București: „Fac socoteala, ies mult mai ieftin!”

Campionul mondial și european, suspendat pentru că a făcut semnul crucii la Jocurile Olimpice de la Paris: „Dumnezeu mi-a dat totul! Nu voi schimba nimic”

Între timp, în România: bazin semiolimpic inaugurat într-un sat fără canalizare » „Mobilizez babele de prin jurul meu și ne ducem împreună”