FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - BUZĂU

Gigi Becali, furios după FCSB - Buzău: „M-am enervat rău. Nu am primit nicio explicație. Cum să faci asta?!”

Gigi Becali se gândește să folosească la FCSB un sistem cu 3 stoperi

Articol de - Publicat duminica, 06 octombrie 2024 23:31 / Actualizat duminica, 06 octombrie 2024 23:38

FCSB - Gloria Buzău 3-2. Gigi Becali, patronul roș-albaștrilor, a fost extrem de nervos la finalul partidei. De data asta, n-a scăpat nici staff-ul tehnic. El a fost deranjat că echipa lui a început cu doi „închizători” și de faptul că nu a ținut de minge și a mai primit un gol pe final, când avea 3-1 pe tabelă.

După victoria la limită cu nou-promovata, Becali a intrat nervos în direct și și-a întreptat tirada către staff și a fost nemulțumit de tactica aleasă, aceea de a începe cu doi mijlocași centrali, Edjouma și Alhassan.

Gigi a intervenit la pauză și l-a scos pe Edjouma, Șut a fost urcat la mijloc, devenind unic închizător, iar Alhassan a fsot retras fundaș central.

Ianis Hagi, bun și rău: pasă de gol și cartonaș roșu direct în 33 de minute pentru Rangers, la revenirea în prima echipă!
PREMIERSHIP

Patronul roș-albaștrilor a declarat că nu a primit explicații și a criticat și abordarea lui Olaru, pe care l-a certat pentru pasele greșite date pe final de meci.

Gigi Becali: „M-am enervat rău. Nu am primit nicio explicație. Cum să joci așa?”

„Am avut emoții mari. Dacă ai 3-1 sau două goluri în avans, nu mai e nevoie de încă 3 goluri. Pasează, distrează-te! A început Olaru numai cu pase decisive, le dădea la ei. Chiar ziceam că asta poate să ne coste. Nu avem profesionalism, se puteau complica lucrurile. Noi aveam 3-1. Dacă ai 3-1, mingea nu mai trebuie să fie la adversar. Noi de ce o pierdeam, ca să alergăm apoi după ea?!

M-a enervat chestia asta, când ai 3-1 și dai șansă adversarului. Apoi, pentru că se joc cu doi închizători cu Buzău? Nu mi-a explicat nimeni. Nu e în regulă, chiar dacă am câștigat. Dacă am ajuns să dăm în prelungiri cu Buzău minge lungă, asta nu se poate. Le mulțumesc pentru că am câștigat 3 puncte, dar nu mi-a plăcut atitudinea de la final, mai ales a lui Olaru.

Pentru ce vrei să dai pase decisive? Pentru ce să mai obosească echipa, când poți să pasezi? De ce să le mai dai mingea adversarilor? Olaru e el și restul lumii, dar asta nu înseamnă să nu îl cert. Eu trebuie să îl cert ca să nu mai facă data viitoare. Pentru ce să piardă mingea?”, a declarat Gigi Becali la „Fotbal Club”, de la Digi Sport.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Stranieri
Nu a mai rezistat: Gigi Becali l-a scos de pe teren în minutul 28, la 0-1 cu Buzău!
Ședință de urgență la Rapid » Ce urmează după eșecul lamentabil cu FC Botoșani

EXCLUSIV „Pe băiatul meu îl cheamă Vladimir, după Vladimir Putin!” » O campioană a României, interviu fără rezerve: „Jocurile Olimpice NU au fost un succes!”

EXCLUSIV „Securistul era arbitru de Divizia C, voia să mă racoleze” » Interviu cu actorul Mihai Călin despre teatru, viața aspră din comunism și Revoluția din '89: „I-am dat două palme Claudiei, știam că glonțul face pneumonie”