FOTBAL  »  Superliga  »  U CLUJ - CSU CRAIOVA

Nicușor Bancu: „E bine că nu am pierdut, ar fi fost îngrozitor!”

Nicușor Bancu (32 de ani), fundașul stânga și căpitanul de la CSU Craiova spune că remiza cu U Cluj, scor 1-1, din runda #10 din Superliga este una echitabilă.

Articol de - Publicat duminica, 22 septembrie 2024 23:47 / Actualizat luni, 23 septembrie 2024 00:09

Nicușor Bancu (32 de ani), fundașul stânga și căpitanul de la Universitatea Craiova, spune că remiza cu U Cluj, scor 1-1, din runda #10 din Superliga, este una echitabilă.

Nicușor Bancu recunoaște că echipa lui a făcut o primă repriză slabă și era greu să câștige această partidă. Spune că a doua parte le-a aparținut oltenilor, de aceea egalul este echitabil.

Bancu consideră că o înfrângere în acest meci ar fi fost de neacceptat.

Nicușor Bancu, după ce Universitatea Craiova a remizat cu U Cluj în Superliga: „Până la urmă, este bine că nu am pierdut. Era îngrozitor”

„Până la urmă, este bine că nu am pierdut. Era îngrozitor. Am întâlnit liderul, speram la o victorie. Eu nu sunt fericit cu acest egal. Până la urmă, este echitabil, pentru că au jucat mai bine în prima repriză, iar a doua a fost a noastră. Nu este bine când pierzi.

În 3 meciuri aveam un punct, nu este bine. Am intrat puțin timorați, de aici jocul mai slab. La pauză am zis că nu avem ce pierde și am intrat mai bine în a doua repriză. Toate echipele sunt bune, mai ales pe teren propriu. Nicio echipă nu mai e favorită, poți să pierzi cu oricine.

Sperăm ca acest meci să ne dea încredere pentru meciurile următoare. Sperăm să nu mai luăm gol, pentru că am primit deja destul de multe”, a spus Nicușor Bancu, la Prima Sport.

Sunt foarte fericit că am marcat, dar nu sunt așa bucuros pentru că nu am câștigat. Voiam să câștigam astăzi, am dat totul, dar nu am reușit. Campionatul este lung, trebuie să luptăm pentru suporterii Craiovei, pentru această familie. Nu ne interesează pe cine avem în față, trebuie să dăm tot ce avem mai bun
- Takuto Oshima, autorul golului celor de la CSU Craiova

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
MM Stoica, apel în direct: „Aseară am aflat. Îl rog din suflet să facă publice discuțiile”
Andrei Rațiu, decisiv pentru Rayo Vallecano cu Atletico Madrid. Românul a fost „integralist”
Stranieri
Debut în Ligue 1 pentru internaționalul român! » La 20 de ani, a intrat direct titular
Stranieri

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat

Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”