FOTBAL  »  Superliga  »  UNIREA SLOBOZIA - RAPID

Jordan Gele (32 de ani), atacantul celor de la Unirea Slobozia, ar fi putut primi un cartonaș roșu în prima repriză a meciului cu Rapid, din runda cu numărul #10 din Superliga. +5   FOTO

Articol de - Publicat luni, 23 septembrie 2024 22:32 / Actualizat luni, 23 septembrie 2024 22:57

Jordan Gele (32 de ani), atacantul celor de la Unirea Slobozia, ar fi putut primi un cartonaș roșu în prima repriză a meciului cu Rapid, din runda cu numărul #10 din Superliga. Asta susține fostul mare arbitru Ion Crăciunescu.

Faza a avut loc în minutul 9, la scorul de 0-0. Gele se afla în fața lui Cristi Săpunaru, care îl ținea de braț. Atacantul Sloboziei s-a desprins de lângă Săpunaru, a lovit mingea cu capul și în același timp l-a lovit pe Hromada cu antebrațul direct în față.

Mijlocașul Rapidului s-a prăbușit pe gazon și și-a dus mâinile la față, acuzând o durere venită în urma loviturii primite de la Gele.

„Centralul” Ionuț Coza nu i-a acordat lui Gele nici măcar cartonașul galben, iar cei din camera VAR nu au intervenit.

Verdictul lui Ion Crăciunescu: cartonaș roșu pentru Gele!

Fostul mare arbitru Ion Crăciunescu consideră că Gele a avut intenția de a-l lovi pe Hromada la acea fază și spune că atacantul trebuie să fie eliminat. Acesta spune că și Săpunaru, cel care l-a ținut pe cele înainte de lovitură, ar fi trebuit să primească un cartonaș galben.

„Îl ține de mână, iar el se duce și îi trage una în față. Cel care ține de mâna primește galben, iar celălalt vede un roșu. A fost intenționat, evident. Atunci, despre ce vorbim? El era îmbrăcat în albastru, dar merita și un roșu”, a spus Ion Crăciunescu, la emisiunea Fotbal Club, de la Digi Sport.

Clasamentul din Superliga

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
„Atunci am turbat!” » Marius Șumudică, SHOW inconfundabil la interviu: „Au ieșit ghioceii, vin cu stropitoarea!”
Nicușor Dan, anunț de ultim moment despre Arena Națională
Dune 3 se poate filma în Anglia! Imagini catastrofale surprinse la arena Plough Lane » Meciul cu Newcastle, amânat

Gigi Becali a dezvăluit meciul la care va reveni pe stadion » Câți bani a strâns pe biletele din Europa League până acum

Bănel Nicoliță a dezvăluit ce salariu are în Liga 4 din România. Primă uriașă primită la semnătură