Veste proastă pentru Dinamo » Un jucător important s-a operat și are șanse mici să mai joace în 2018

Articol de GSP - Publicat joi, 04 octombrie 2018 15:45

Ivan Pesic, 26 de ani, mijlocașul celor de la Dinamo, a fost supus unei intervenții chirurgicale în Turcia.

Acesta suferea de hernie inghinală. Deși inițial Claudiu Niculescu dădea asigurări că fotbalistul va reveni mult mai rapid pe teren, croatul a fost operat și va reveni pe teren abia peste 6 săptămâni, fiind șanse mici ca acesta să mai joace în 2018.

"Fotbalistul dinamovist a fost operat la spitalul Acibadem Fulya de către profesorul Melih Paksoy. Hernia inghinală a fost tratată prin laparoscopie, revenirea pe teren a jucătorului fiind estimată peste 6 săptămâni", se arată într-un comunicat de presă al clinicii.

Pesic joacă la Dinamo de la începutul lui 2018. A evoluat în 23 de partide în toate competițiile, reușind 5 goluri și 3 pase decisive.

1 gol
a reușit Pesic în acest sezon, în victoria 2-1 cu Hermannstadt

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Anunță un sponsor nou imediat după FCSB - Petrolul: „Sunt discuții avansate. Vor primi bonus de victorie pentru acest meci!”
Gigi Becali a făcut praf un jucător, apoi s-a răzgândit și a criticat arbitrajul » Ce arată imaginile de la cel mai încins moment al jocului

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat

Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”