FOTBAL  »  Superliga  »  BISTRIŢA - BRĂNEŞTI 1-0

Vezi AICI cele mai importante fazeVIDEO de la Bistriţa - Brăneşti 1-0 (Băjenaru '26)

Articol de GSP - Publicat luni, 29 noiembrie 2010 00:00

Gloria Bistriţa s-a impus cu 1-0 în faţa Victoriei Brăneşti, prin reuşita lui Liviu Băjenaru din minutul 26. Formaţia antrenată de Nicolae Manea a urcat în clasament pînă pe locul 12, înaintea acestei partide aflîndu-se pe penultima poziţie.

De cealaltă parte, Victoria Brăneşti a coborît în zona fierbinte a clasamentului, pe locul 15.

VIDEO - Deşi în inferioritate numerică, Brăneştiul are o şansă uriaşă de egalare în minutul 82. Răzvan Avram a trimis în bară cu un şut de la marginea careului

VIDEO - Oaspeţii ratează o ocazie mare în minutul 67. Răzvan Avram a şutat puternic de la 30 de metri, dar Albuţ a respins de sub bară

VIDEO - Junior Moraes are o nouă şansă de a marca în minutul 62, dar şutul său, din cădere, trece puţin pe lîngă bară

VIDEO - Cornel Predescu are şansa de a marca în minutul 52, dar şutul său de la marginea careului trece puţin pe lîngă poarta lui Stoicescu

VIDEO - Junior Moraes a reuşit să înscrie în minutul 50, dar golul brazilianului a fost anulat pe motiv de ofsaid

VIDEO - Moraes este aproape de a majora avantajul echipei sale. Brazilianul a executat bine o lovitură liberă de la 20 de metri, dar mingea a fost respinsă de Stoicescu

VIDEO - Din minutul 26, bistriţenii au trecut în avantaj prin golul lui Băjenaru, care a marcar cu un şut plasat de la marginea careului

VIDEO - Gazdele au prima ocazie a partidei în minutul 20, atunci cînd Junior Moraes a trimis cu capul peste din interiorul careului mic

Vezi AICI desfăşurarea liveTEXT a partidei!

ECHIPELE DE START:

GLORIA BISTRIŢA începe cu:
Albuţ - Achim, Năstase, Szukala, Velcovici - C. Petre, Anton, A. Mureşan, Băjenaru - J. Moraes, Predescu
Rezerve: Irimia, Tudose, Coroian, Br. Moraes, Mărginean, Săceanu, Keita

VICTORIA BRĂNEŞTI începe cu:
Stoicescu - Maghici, Marincău, Al. Iacob, Nicola - Avram, D. Popa, Olariu - Fl. Petre, Nicoară - Simion
Rezerve: Bordeanu, Străuţ, Isac, Ispir, B. Oprea, Coman, C. Prodan

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Real Madrid - Borussia Dortmund 5-2 » Coșmar o oră, apoi remontada DE VIS, cu hat-trick al viitorului „Balon de Aur”!
Liga Campionilor
Ianis Hagi, trimis la echipa a doua a lui Rangers chiar de ziua lui » A dat gol direct din corner!
Stranieri
Fiul lui Didi Prodan s-a născut la Glasgow și anunță cu cine va ține în meciul Rangers - FCSB: „2-0!” » Mărturie emoționantă: „Nici nu vedeam mingea din cauza lacrimilor”