FOTBAL  »  Superliga  »  U CLUJ - ASTRA 1-0

Vezi AICI cele mai importante fazeVIDEO de la U Cluj - Astra 1-0 (Boştină, penalty'44)

Articol de GSP - Publicat luni, 01 noiembrie 2010 00:00

În direct pe GSP TV, Universitatea Cluj a învins cu 1-0 în meciul cu Astra Ploieşti. Gazdele au deschis scorul prin Boştină, dintr-un penalty obţinut de Machado. Elevii lui Marian Pană au evoluat în 10 din minutul 70, cînd Machado a fost eliminat  după ce l-a lovit pe Oprsal.

VIDEO - Astra ratează ocazia de a egala în minutul 49, dar lovitura de cap a lui Paulinho trece pe lîngă poarta lui Huţan

VIDEO - Gazdele au deschis scorul în minutul 44, atunci cînd Boştină a transformat penalty-ul obţinut de Machado, care a fost faultat în careu de portarul Grigore

VIDEO - Ploieştenii ratează o ocazie uriaşă în minutul 27, atunci cînd mingea trimisă cu capul de Strătilă, din şase metri este respinsă de sub bară de Huţan

VIDEO - Jucătorii lui "U" au solicitat penalty în minutul 9, la o presupusă intervenţie cu mîna a lui Oprsal. Se impunea lovitură de la 11 metri?

CLICK AICI PENTRU A URMĂRI DESFĂŞURAREA liveTEXT A PARTIDEI!

ECHIPELE DE START:

U CLUJ:
Huţan - Unguruşan, Szilagyi, Balde, Izvoranu - Mendy, V. Gheorghe, Reinaldo, Boştină (cpt.) - Al. Păcurar, Machado
Rezerve: Boşneag, Cvirik, Tobă, Acosta, Cl. Niculescu, Piţ, Lemnaru

ASTRA:
C. Grigore - Mihalache, Teekloh, Oprsal, E. Crăciun - Strătilă, M. Florea , Takayuki (cpt.), Paulinho - Fatai, Miranda
Rezerve: Miron, Rohat, Cl. Tudor, Fl. Pătraşcu, Bornosuzov, Mihalcea, Tigoianu

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Real Madrid - Borussia Dortmund 5-2 » Coșmar o oră, apoi remontada DE VIS, cu hat-trick al viitorului „Balon de Aur”!
Liga Campionilor
Ianis Hagi, trimis la echipa a doua a lui Rangers chiar de ziua lui » A dat gol direct din corner!
Stranieri
Fiul lui Didi Prodan s-a născut la Glasgow și anunță cu cine va ține în meciul Rangers - FCSB: „2-0!” » Mărturie emoționantă: „Nici nu vedeam mingea din cauza lacrimilor”