FOTBAL  »  Superliga  »  BRĂNEŞTI - URZICENI 4-1

Vezi AICI cele mai importante fazeVIDEO de la Brăneşti - Urziceni 4-1 (Olariu 45+2 pen, 74, Simion 70, Coman 87 / Semedo 24)

Articol de GSP - Publicat luni, 08 noiembrie 2010 00:00

Victoria Brăneşti a obţinut cea de-a patra victorie din acest sezon, după ce s-a impus clar acasă, în faţa Unirii Urziceni, cu 4-1.

Golurile au fost marcate de Olariu (foto) 45+2 pen, 74, Simion 70 şi Coman 87, respectiv Semedo 24.

Meciul a debutat cu scandal, antrenorul gazdelor fiind trimis în tribună pentru proteste, după golul marcat de ialomiţeni, cînd Victoria a cerut ofsaid la Todoran, cel care i-a pasat lui Semedo.

În prelungirile prime reprize, Victoria a înscris, din penalty, golul ce i-a ridicat moralul pentru partea a doua a meciului, cînd elevii lui Ilie Stan au marcat de trei ori.

Iată cele mai importante faze video ale partidei:

VIDEO - Gazdele au prima ocazie a partidei în minutul 2, prin Vali Simion, care trimite cu capul puţin pe lîngă poartă, de la 10 metri

VIDEO - Unirea are şansa de a deschide scorul în minutul 7. Servit în careu de Rusescu, Todoran a şutat pe mijlocul porţii, însă Stoicescu a respins

0-1 VIDEO - Unirea Urziceni a marcat în minutul 25 prin Semedo, dar fotabaliştii şi oficialii Brăneştiului au protestat vehement, solicitînd o poziţie de ofsaid la Dinu Todoran

1-1 VIDEO - Brăneştiul egalează în al doilea minut de prelungire al primei reprize. Olariu a transformat penalty-ul obţinut de Sergiu Bar, faultat în careu de Maftei

VIDEO - În minutul 47, şutează excelent din marginea careului, însă mingea loveşte doar "transversala" porţii lui Bălgrădean

2-1 VIDEO - În minutul 70, Simion îşi aduce echipa în avantaj cu un şut din întoarcere din marginea careului de 16 metri

3-1 VIDEO - În minutul 74, gazdele beneficiază de un penalty după ce Dorinel Popa este faultat în careu de portarul Bălgrădean. Olariu execută elegant şi majorează avantajul Victoriei Brăneşti

4-1 VIDEO - În minutul 87, Cornel Coman urcă scorul la 4-1 cu o lovitură de cap din marginea careului de şase metri

ECHIPELE DE START:

BRĂNEŞTI: Stoicescu - Maghici, Al. Iacob, Sg. Bar, Marincău, Nicola - Oprea, D. Popa, Olariu, Avram - Simion
Rezerve:
A. Bordeanu, Străuţ, Isac, Novac, Buhuş, Ispir, I. Coman

URZICENI: Bălgrădean - Blay, E.Nicu, Mehmedovici, Muşat - Maftei, Muzac - Semedo, Todoran, Fl. Matei - Rusescu
Rezerve:
D. Sîrbu, Lupu, L. Filip, Toşca, Văduva, Bîtfoi, R. Bîra

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Real Madrid - Borussia Dortmund 5-2 » Coșmar o oră, apoi remontada DE VIS, cu hat-trick al viitorului „Balon de Aur”!
Liga Campionilor
Ianis Hagi, trimis la echipa a doua a lui Rangers chiar de ziua lui » A dat gol direct din corner!
Stranieri
Fiul lui Didi Prodan s-a născut la Glasgow și anunță cu cine va ține în meciul Rangers - FCSB: „2-0!” » Mărturie emoționantă: „Nici nu vedeam mingea din cauza lacrimilor”