FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID

VIDEO Cum au jucat achiziţiile Rapidului în meciul cu Genk, cîştigat cu 2-1

Dan Alexa s-a adaptat rapid în echipa giuleşteană

Articol de GSP - Publicat sambata, 09 iulie 2011 00:00 / Actualizat sambata, 09 iulie 2011 13:13

Rapid a învins ieri pe Genk, campioana Belgiei şi a bifat al treilea succes în faţa unei campioane, după ce le învinsese în meciurile precedente pe Maccabi Haifa, din Israel, şi pe Wisla Cracovia, din Polonia. GSP.RO îţi spune cum au jucat jucătorii achiziţionaţi de alb-vişinii în această vară.

VEZI AICI CUM AU FOST MARCATE GOLURILE!

V. Creţu - 90 minute
Cel mai bun meci al său de cînd a venit la Rapid, a alergat continuu, a fost agresiv, a recuperat multe mingi şi şi-a ajutat şi ofensiva. În prelungiri a fost eliminat.

Oros - 63 minute
S-a achitat bine de sarcini în defensivă şi a marcat şi primul său gol pentru Rapid. Totuşi, a ajuns tîrziu la centrarea din care belgienii au înscris.

Burcă - 27 minute
Nu a avut mult de lucru, nici nu a gafat, dar nici nu s-a remarcat.

Alexa - 27 minute
E clar că e un mare cîştig pentru Rapid. O dată cu intrarea sa pe teren, belgienii n-au mai găsit drumul spre poarta giuleştenilor.

I. Apostol - 46 minute
Cît timp a fost pe teren nu a ieşit în evidenţă. I-a fost teamă să-şi asume responsabilitatea. A ieşit la pauză, cu nasul spart.

Deac - 90 minute
Foarte bun în prima repriză, cînd a marcat şi a creat alte ocazii pentru colegii săi, dar în partea a doua s-a stins.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Patronul milionar care merge cu metroul în București: „Fac socoteala, ies mult mai ieftin!”
Danezul care a venit să joace la Dinamo a rămas surprins de București: „Asta am făcut în prima zi” + Cum s-a trezit cu 50 de cenți în cont

Campionul mondial și european, suspendat pentru că a făcut semnul crucii la Jocurile Olimpice de la Paris: „Dumnezeu mi-a dat totul! Nu voi schimba nimic”

Între timp, în România: bazin semiolimpic inaugurat într-un sat fără canalizare » „Mobilizez babele de prin jurul meu și ne ducem împreună”