FOTBAL  »  Superliga  »  CONCORDIA CHIAJNA - CS SEVERIN 1-1

VIDEO şi FOTO Concordia - CS Severin 1-1 » Florin Costea a înscris la debut pentru olteni

Articol de GSP - Publicat sambata, 23 februarie 2013 00:00 / Actualizat sambata, 23 februarie 2013 18:36

Al doilea meci al etapei 20, care le-a pus faţă în faţă pe Concordia Chiajna şi CS Severin, s-a terminat la egalitate, 1-1.

Vezi aici LIVETEXT partida!

Vezi aici VIDEO cele mai importante momente ale partidei!

Această partidă a reprezentat debutul oficial al lui Florin Costea, Ovidiu Dănănae, Vojislav Vranjkovici şi Dorel Stoica în tricoul severinenilor.

Meciul a început cum nu se putea mai prost pentru oaspeţi, care în minutul 18 au rămas în 10 după ce Velcovici a fost eliminat pentru un fault în careu, iar Ispir a înscris din penaltyul acordat.

Tot din penalty a înscris şi CS Severin, în minutul 58, marcator fiind Florin Costea. În minutul 92, oaspeţii au rămas cu doi oameni mai puţin după ce şi Mihai Roman a fost eliminat.

Echipe de start:
Concordia Chiajna: Cobrea - Belu, Bucurică, Leca, Bambara - Paraschiv, Ispir - Popovici, Zuluf, Serediuc - Welington
Rezerve: G. Iancu II, Fl. Ilie, Coşereanu, Ibrici, D. Stan II, A. Stan, Neluţ Roşu

CS Severin: Panagopoulos - Dănănae, Durimel, Tătaru, Velcovici - - D. Stoica - Olah, Poiană, Vranjkovici, Fl. Costea - Tole
Rezerve: Hotoboc, M. Roman II, Moustakis, Hasanovici, Asanovici, Papageridis

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Reacția fotbalistului luat de guler de Dorinel Munteanu: „Suntem obișnuiți!”
Dinamo poate pierde 1 milion de euro » Ultimele informații despre acest caz care le dă fiori „câinilor”
Neil Lennon a semnat » Unde s-a angajat la o lună după despărțirea de Rapid

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat

Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”