FOTBAL  »  Superliga  »  PETROLUL - CEAHLĂUL

VIDEO şi FOTO Petrolul - Ceahlăul 5-0 » Hamza şi Grozav s-au distrat cu nemţenii

Articol de GSP - Publicat sambata, 21 iulie 2012 00:00 / Actualizat sambata, 21 iulie 2012 21:08

Cu o echipă mult schimbată faţă de sezonul trecut, dar şi cu ambiţii mult mai mari, ploieştenii s-au instalat încă din primele minute în jumătatea adversă. Cu două vîrfuri cu poftă de gol, Hamza şi Grozav, Petrolul promitea spectacolul. Ceahlăul a căzut repede şi a încasat pînă în minutul 20 două goluri.

VEZI AICI IMAGINI VIDEO DE LA MECI !

Hamza şi-a deschis apetitul de gol şi în acest sezon şi a reuşit o triplă în acest meci. Grozav, cel mai bun marcator al Petrolului din amicale, nu s-a lăsat mai prejos şi, chiar dacă a marcat doar un gol, a fost pasator la alte două, dar a creat şi faza ultimului gol, cel al lui Szukala.

Astfel. Petrolul a învins fără nici o problemă Ceahlăul, scor 5-0 şi a devenit noul lider al Ligii 1. Elevii lui Mircea Rednic arată foarte bine şi se anunţă a fi o serioasă candidată la titlu. Etapa viitoare, Petrolul are un meci mult mai greu, în deplasare, cu FC Vaslui, iar Ceahlăul primeşte vizita campionanei CFR Cluj.

Echipe de start:

Petrolul: Bornescu - Achim, Galamaz, Szukala, Guilherme - Boudjemaa, Mustivar, M. Cristescu, Ad. Cristea - Grozav, Hamza

Ceahlăul: Jovic - Ţepeş, Cazan, Ichim, Drugă - Monroy, Onciu - Bădescu, Golubovic, Stana - Gafiţa

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Patronul milionar care merge cu metroul în București: „Fac socoteala, ies mult mai ieftin!”
Gheorghe Hagi a vândut iar! „Regele Exporturilor” este noul investitor de la Farul și oferă o sumă importantă: „Nu-mi place fotbalul, dar cred în Hagi!” + Cum arată acum acționariatul

Campionul mondial și european, suspendat pentru că a făcut semnul crucii la Jocurile Olimpice de la Paris: „Dumnezeu mi-a dat totul! Nu voi schimba nimic”

Între timp, în România: bazin semiolimpic inaugurat într-un sat fără canalizare » „Mobilizez babele de prin jurul meu și ne ducem împreună”