FOTBAL  »  Superliga  »  VIITORUL - FCSB, TELEKOM, DIGI, LOOK, GSP.RO

VIITORUL - FCSB // 7 lucruri inedite remarcate de reporterul GSP.ro prezent la Ovidiu » Scandare pro-CSA Steaua a fanilor Viitorului, cine l-a întâmpinat pe Benzar și decizia vitală a lui Dică

FOTO: Facebook @AcademiaHagi
FOTO: Facebook @AcademiaHagi

Articol de - Publicat duminica, 26 august 2018 20:27

Viitorul și FCSB se înfruntă în derby-ul etapei cu numărul 6 din Liga 1. Reporterul GSP.ro prezent la Ovidiu a remarcat 7 lucruri inedite înaintea înfruntării.

1.  Aproximativ 150 de fani ai FCSB-ului au venit special de la București pentru meciul din această seară. Aceștia au fost băgați într-un "țarc" de jandarmi și percheziționați serios înainte să intre pe stadion.

2. Dacă altă dată meciurile Viitorul - FCSB erau sold-out cu câteva zile înainte, de această dată situația a fost cu totul alta. Cu două ore înaintea meciului nu era nimeni la case, deși bilete erau suficiente.

3. Ianis Hagi a fost primul jucător al Viitorului care a coborât din autocar, cu căștile pe urechi și foarte concentrat. Fiul lui Gică Hagi nu are un start de sezon foarte bun, cu zero goluri în cinci etape.

4. Florinel Coman a fost aclamat de constănțeni și a fost chiar rugat înaintea meciului să stea la poze și să dea autografe. Atacantul lui FCSB s-a conformat imediat.

5. Romario Benzar, rezervă în meciul de azi, a stat minute bune de vorbă cu foștii lui colegi de la Viitorul. Țâru l-a luat în primire chiar la ieșirea de la vestiare.

6. Nicolae Dică a decis să facă schimbări radicale în primul "11" cu Viitorul, tactica bazându-se mai mult pe meciul de joi din Europa League, cu Rapid Viena. Golgeterul echipei, Harlem Gnohere, a fost lăsat la București!

7. Mai mulți fani ai Viitorului au scandat cu minute bune înainte de startul meciului mesaje PRO-CSA Steaua: "Steaua-nseamnă CSA!". Aceștia au scandat și trivilități în momentul ieșirii echipelor pe teren.

sustinem

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Citește și:
Imaginile care acum ar fi INTERZISE la TV » În trecut, regizorii „le-au scăpat” pe transmisiunile live
Altele
Imaginile care acum ar fi INTERZISE la TV » În trecut, regizorii „le-au scăpat” pe transmisiunile live
Imagini NEMAIVĂZUTE de la Belgrad: cel mai mare protest din istoria țării » Sute de mii de oameni pe străzi! Djokovic, printre sportivii care au susținut demersul
Altele
Imagini NEMAIVĂZUTE de la Belgrad: cel mai mare protest din istoria țării » Sute de mii de oameni pe străzi! Djokovic, printre sportivii care au susținut demersul
Nu-și explică decizia lui Mircea Lucescu: „De neînțeles, este jucătorul complet!”
Nationala
Nu-și explică decizia lui Mircea Lucescu: „De neînțeles, este jucătorul complet!”

FRF instituie „taxa pe șmecherie”! Furie în Liga 1: „7,6 milioane de euro din fondurile UEFA sunt împărțite aberant” + FCSB vizează bani la care nu are dreptul!

„E o libertate aparte aici, dar suntem cu gândul și la România” » La doi pași de Lyon, doi români și-au deschis afacerea care i-a dat gata pe francezi: „În perioadele bune, vindem și 100 kg. pe săptămână”


Comentarii (4)
thirteen
thirteen  •  27 August 2018, 00:28
Postat de albanezulvesel pe 26 August 2018, 21:46

FCSB=clona din Popesti-Leordeni

Dute ma cu cercu prostane...sti ce e o clona? Cum poate fi o clona mai batrana decat originalul?? CSA e echipa reinventata in 2017 deoareca Becali a inchis robinetu la bani....si va disparea curand.Sti cand? In momentul in care armata o sa realizeze ca nu are nici o sansa sa-l forteze pe Becali sa-i dea bani.Un lucru e rau....s-ar putea atunci sa scoata din fotbal pe singurul om care baga bani...

albanezulvesel
albanezulvesel  •  26 August 2018, 21:46

FCSB=clona din Popesti-Leordeni

10155074652718103
Muzzi Ciprian  •  27 August 2018, 11:30
Postat de catalynn pe 27 August 2018, 11:00

Armata nu il forțează, Justitia si apoi ANAF insa da! :-)))) Marchează in calendar: 5 Septembrie! :-)))) este primul termen al judecării speței pe fond! Desigur, vor fi cateva amânări, insa in toamna asta, sau la primavara cel tarziu vom avea si un verdict! :-))) TB deja au hotărât ca prejudiciul se calculează pe 10 ani, iar evaluarea nu mai poate fi contestata, avocații ciobanului au incercat prin alte mijloace sa scape dar nu au mers. :-))))

apropos cataline...in afara ta si a celorlalte conturi de pe care intri, mai sustine careva CSA? :D o mizerie de echipa, ca Steaua nu e!

Vezi toate comentariile (4)
Comentează