FOTBAL  »  Superliga  »  POLI IAȘI - DINAMO 2-2

Zeljko Kopic a făcut anunțul important la miezul nopții: „Plănuim să îi aducem”

Zeljko Kopic, foto: Facebook Dinamo București +13   FOTO
Zeljko Kopic, foto: Facebook Dinamo București

Articol de - Publicat marti, 13 august 2024 00:37 / Actualizat marti, 13 august 2024 04:49

Poli Iași - Dinamo 2-2. Zeljko Kopic (46 de ani), antrenorul „câinilor”, a oferit prima reacție după remiza înregistrată de echipa sa. Dinamo a condus la Iași, a fost întoarsă, însă a egalat în repriza a doua grație autogolului semnat de Todor Todoroski (25 de ani).

Imediat după meci, la flash-interviu, Kopic a fost mulțumit de evoluția echipei sale și a anunțat faptul că Dinamo este aproape să mai aducă unul sau doi jucători. Nu a putut oferi detalii despre accidentările lui Abdallah și Politic, oamenii de bază din atacul „câinilor”, care s-au rupt în prima repriză.

Zeljko Kopic, imediat după Poli Iași - Dinamo 2-2

„A fost un meci bun, am întâlnit un adversar agresiv. A reușit să înscrie un gol fantastic. Mi-a plăcut reacția echipei din repriza a doua. Sunt satisfăcut de asta, am avut posesie, ocazii. Cred că trebuia să câștigăm acest meci.

Le-am spus jucătorilor în repriza a doua să continue să insiste, să joace tot așa. Am făcut câteva greșeli, dar au înțeles exact ceea ce le-am cerut. Milanov nu a fost aici, dar sunt mulțumit de evoluția jucătorilor.

Poli Iași - Dinamo, foto: Ovidiu Minea
+8 FOTO

Trebuie să vedem cum sunt Abdallah și Politic (n.r. - după accidentări). Vom verifica, vom vedea care este situația lor. În acest moment nu pot să spun nimic despre asta. Medicii vor da verdictul.

Plănuim să aducem 1-2 jucători, lucrăm la acest aspect. Curând vom avea ceva concret. Ne pregătim pentru meciul cu Rapid, este un derby, dar mai întâi trebuie să ne recuperăm după acest meci. Vom lupta și vom da totul pe teren în acel meci”, a declarat Zeljko Kopic, la Prima Sport.

Dinamo este în acest moment pe locul 4 în Superliga, cu 8 puncte acumulate după 5 etape. Pentru „câini” urmează derby-ul din Giulești cu Rapid. Partida are loc duminică, 18 august, de la 21:30.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
S-a stabilit! Pe ce stadion se joacă FCSB - Petrolul: „Ce să facem dacă bucureștenii sunt disperați”
Rezultat șocant în preliminarii! A fost 0-5 la pauză, ce a urmat în repriza secundă
Firma care se ocupă de mentenanța stadionului Steaua a rupt tăcerea: „Problemele sunt complexe”