FOTBAL  »  Superliga  »  FARUL - DINAMO 1-1

Zeljko Kopic, mulțumit cu un punct după deplasarea de la Farul: „Nu comentez, remiza e corectă”

Articol de - Publicat vineri, 04 octombrie 2024 23:35 / Actualizat sambata, 05 octombrie 2024 00:02

Zeljko Kopic, antrenorul lui Dinamo, s-a declarat mulțumit de remiza obținută de echipa sa în deplasare cu Farul, scor 1-1.

Cătălin Cîrjan a deschis scorul pentru Dinamo în minutul 4, dar Farul a obținut remiza după golul marcat de Grigoryan în minutul 71.

Suporterii lui Dinamo s-au „altoit” între ei la Ovidiu » Jandarmii care au încercat să intervină au primit un răspuns halucinant: „Și dacă nu ne calmăm, ce ne faci?”
FARUL - DINAMO

„Am venit aici să jucăm fotbal și să încercăm să obținem ceva din acest meci. Am avut 1-0, am avut ocazii la acest scor, dar n-am reușit să marcăm al doilea gol. În a doua repriză au făcut multe schimbări și au avut altă intensitate. În final cred că remiza e rezultatul corect.

Farul - Dinamo, runda #12 din Superliga / foto: Cristi Preda
+14 FOTO

Au solicitat penalty, dar arbitrii au fost acolo și au luat decizia, nu comentez. Meciul cu FCSB va fi foarte important, e un derby, ne dorim toate punctele. FCSB reprezintă fotbalul românesc în Europa și o face foarte bine, are calitate. Avem suficient timp la dispoziție să pregătim meciul și să obținem ceva”, a declarat Zeljko Kopic după remiza cu Farul la emisiunea „Fotbal Club” de la Digi Sport.

Cătălin Cîrjan, după Farul - Dinamo: „Vrem să obținem victoria în meciul cu FCSB

Căpitanul Dennis Politic a tras și el concluziile după remiza de la Ovidiu: „Știam că au calitate individuală. Din punctul meu de vedere, deși au avut și ei ocazii multe și puteau să mai marcheze, și noi le-am avut pe ale noastre și consider că am pierdut 2 puncte în seara asta. M-am simțit bine, a fost un rol diferit, n-am mai jucat pe stânga, am jucat atacant.

Am încercat să joc la picior, să primesc mingea, cum mă pricep. Cred că m-am descurcat destul de bine. Vine bine această pauză, avem timp să ne refacem și să pregătim foarte bine derby-ul, fiecare jucător așteaptă acest meci”.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Reacția surprinzătoare a lui Marius Șumudică după ce a fost întrebat de meciul FCSB-ului cu PAOK: „Era mai important pentru mine”
Tirada virulentă a lui Denis Alibec: „Ei n-au existat pe teren! Ce trebuie să fac ca să primesc penalty?”
Mihai Stoica, după PAOK - FCSB: „Aș vrea să subliniez ceva ce nu s-a discutat” + De câte puncte mai are nevoie campioana pentru calificare
Europa League

Presa din Grecia a rezumat într-un SINGUR cuvânt eșecul lui PAOK cu FCSB din Europa League și a numit omul meciului

Așa se fac schimbările la FCSB! Imagini fabuloase cu Gigi Becali și Mihai Stoica surprinse de reporterul GSP