FOTBAL  »  LIGA 2  »  TRANSFER

A jucat la FCSB și Astra, iar acum tocmai a semnat cu o echipă ce se luptă pentru evitarea retrogradării + alte două mutări importante

Articol de - Publicat marti, 29 ianuarie 2019 21:19

Laszlo Balint are sânge proaspăt în cantonamentul celor de la Metaloglobus aflat în plină derulare. Șefii tocmai i-au adus încă 3 jucători importanți. 

Gabriel Frâncu, ex-Farul Constanța, Florin Plămadă, jucător de care s-a despărțit Petrolul și Robert Vâlceanu, ultima oară la Astra, au semnat cu gruparea antrenată de Gyuszi Balint, fostul tehnician al liderului. 

„Preocuparea noastră viitoare este legată de aducerea unui atacant de clasă. Am marcat foarte puține goluri în prima partea a campionatului și avem nevoie de un vârf autentic. Suntem în negocieri avansate pentru un astfel de jucător”, a punctat Marius Burcă, președintele clubului bucureștean.

Portarul Florin Iacob, 25 de ani, adus de la Sportul Snagov, mijlocașul Claudiu Herea, 28 de ani, de la Petrolul, și mijlocașul Alexandru Neagu, 25 de ani, au semnat cu Metaloglobus zilele trecute.

CITEȘTE ȘI:

Metaloglobus, primele transferuri pentru salvarea de la retrogradare » Pe cine a dus noul antrenor Laszlo Balint

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Citește și:
Nu-și explică decizia lui Mircea Lucescu: „De neînțeles, este jucătorul complet!”
Nationala
Nu-și explică decizia lui Mircea Lucescu: „De neînțeles, este jucătorul complet!”
Cristi Balaj, discurs fără precedent: „A trebuit să-l ridic pe Louis Munteanu de unde au avut unii grijă să-l coboare!”
Superliga
Cristi Balaj, discurs fără precedent: „A trebuit să-l ridic pe Louis Munteanu de unde au avut unii grijă să-l coboare!”
Ce spune șeful lui Dinamo, după prima înfrângere din play-off: „Ce să zic? Sunt cei mai buni din țară la asta”
Superliga
Ce spune șeful lui Dinamo, după prima înfrângere din play-off: „Ce să zic? Sunt cei mai buni din țară la asta”

FRF instituie „taxa pe șmecherie”! Furie în Liga 1: „7,6 milioane de euro din fondurile UEFA sunt împărțite aberant” + FCSB vizează bani la care nu are dreptul!

„E o libertate aparte aici, dar suntem cu gândul și la România” » La doi pași de Lyon, doi români și-au deschis afacerea care i-a dat gata pe francezi: „În perioadele bune, vindem și 100 kg. pe săptămână”


Comentarii (0)

Articolul nu are încă nici un comentariu. Fii primul care comentează!

Comentează