Alte știri din fotbal

Sorin Cârțu nu a uitat discursul lui Chipciu: „Polemici despre determinism, homo sapiens și primate pot să fac și eu. Pot să fiu acid”
0

Chipciu își face „mea culpa” după 0-3 în Bănie: „Am râs de Cucurella, trebuie să-mi învăț lecția”
1

După ce i-a dat 3-0 Universității Cluj, Mirel Rădoi surprinde: „Cred că am exagerat puțin săptămâna asta”
3

Ioan Ovidiu Sabău, tranșant după eșecul de la Craiova: „Până la urmă, a fost 3-0...”
1
Știri din fotbal internațional

Anunțul istoric făcut de Liga italiană » Din 1978 nu s-a întâmplat decât de două ori în Serie A!
0

Van Basten, revoltat după scandalul din Ligă: „UEFA trebuie să repare asta!” » IFAB și FIFA vor fi consultate
2

S-a cerut amânarea meciului Fiorentina - Juventus » Imagini incredibile de la furtunile care au lovit în plin zona și pun în pericol fotbalul
0

După epuizantul derby madrilen, Carlo Ancelotti acuză: „Banii rămân prioritari, nu contează odihna jucătorilor”
0
Lifestyle

Fata fostului coleg al lui Dan Petrescu, vedetă la un reality show după divorț » Prietena lui Halep și un fost fotbalist vor fi prezenți
2

Trucul interesant prin care Adrian Cristea spune că seduce femeile: „Dacă faci asta, e jumătate cucerită”
31

A ținut secretul până acum! Sabin Ilie s-a despărțit de Leta și acum are o relație cu sora unui fost coleg: „De 8 ani suntem împreună”
2

Starul din Premier League s-a mutat în casă nouă alături de superba iubită » Claudia a decis transferul de 62 de milioane de euro
5
Si cum o scoateti daca da faliment si Badea nu va mai lasa sa folositi marca?
Cat timp exista suporterii, Dinamo nu va fi ucisa niciodata
Amice....ok, Dinu nu poate sa gaseasca un invstitor serios..ok, sunt de acord...dar el tot iese si vb de cazuri pena;e, jafuri, smecherii si acte false...sa ne arate o plangere penala, sau cum se numeste actul ala care il faci la Parchet...sau la DNA..sa ne arate ca face ceva..asa, doar sa spui ca ALA FURA...poate oricine. Lui Dinu i se parea putin si cat castiga acel Zavaleanu, sau cum se numeste..de ce nu s-a implicat in transferurile de jucatori..a fost fotbalist, are relatii in multe tari, are multi cunoscuti...asta ma deranjeaza lka dinu, si asta ma sperie la asa zisii suporteri...daca vine unul ca dinu, care nu a facut, si nu face NIMIC, dar care tot acuza aiurea...voi il vedeti semi-zeu. Nu prietene, cand ti se darama casa in care ai crescut, FACI CEVA.....nu dai din gura aiurea. Mai bine sa explice cum, sub obladuirea lui, Borcea, Turcu si echipa au bagat echipa in faliment...Negoita va scos odata, apoi a-ti icenput sa-l amenintati...a dato la primul venit, dar cu negoita aveti treaba...nu ca ar fi vre-un sfant, dar , altii v-au bagat in faliment. Dar DInu e un simbol al vostru, un mare caracter crescut de marele club dINAMO...a tolerat hotia pe vremea lui Borcea, acuma nu face efectiv nimic, decat vb pe la colturi. Va meritati soarta.
E sângele de comunist care "clocotește" în vene)))))
A profitat mereu cât a putut! Și pe vremea ailaltă, cât și după. Mai bine s-ar abține sa-i critice pe alții!
Sa inteleg ca atunci cand cand nu a aparat interesele clubului ( necostituind clubul ca parte civila) a facut ceva laudabil?
Ai dreptate aici. Cum de nu a amintit si de faptul ca Negoita a reusit sa salveze o data clubul. Nu el facuse datoriile alea.
Pe Cornel Dinu, îl văd foarte indignat și pe bună dreptate de situația lui Dinamo în urma "acționariatului" făcut de Negoiță,in schimb nu am auzit nimic despre grupul infracțional, introdus de el la Dinamo în anii 2000. De Badea, Borcea, Turcu..... și alții care au furat cât au putut de la Dinamo, nici un cuvânt))) Probabil și "mister" merge pe mentalitatea românească, ))
Ce va mai place sa va auziti vorbind aiurea! Dinamo are nevoie de un singur lucru: bani, un investitot potent. Or, este evident ca Dinu nu poate ajuta Dinamo nici cu bani si nici cu vreun investitor, in conditiile in care nimeni nu a reusit pana acum sa convinga pe cineva sa investeasca. Dinu nu a fost in conducerea lui Dinamo sa decida, ba chiar a fost marginalizat de catre Negoita, adica exact de catre cel pe care il critica ca a adus clubul unde este. Tot Negoita a condus clubul si cand a fost condamnat Borcea si doar el a decis politica acestui club. Trebuie sa fii habarnist sau hater sa-l critici pe Dinu de situatia lui Dinamo. Este ca si cand l-ai critica, de exemplu, pe Ducadam de situatia dezastruoasa dpdv al performantelor sportive in care este FCSB, intrucat critica aiurea anumite decizii de la aceasta echipa, desi nu a facut nimic ca FCSB sa aiba o bruma de performante in ultimii 8 ani (desi este evident ca ca vinovatul este cel care decide politica prosta a acestui club). Impresia este aceeasi, anume ca l apostrofezi pe Dinu de ceea ce faci si tu: a critica pe altii.
Multumesc de aprecieri..si ma bucur ca mai sunt oameni ca tine..si ca mine...care nu isi formeaza o parere doar dupa ce aud la tv....dinu, ca multi alti altii, e genul *** dar la tv, prin ziare...e cel mai corect om, cel mai devotat, el sufera cel mai mult, cat de mult il doare pe el....cand a fost condamnat Borcea, clubul putea sa se contituie parte civila la proces, sa recupereze banii....au primit si insiintare de la instanta....si, cu dinu in conducere nu au facut NIMIC...s-a dovedit ca Borcea a inselat clubul...un dinamovist adevarat, ar fi cerut acei bani, pt ca erau ai clubului, se puteau folosii pt club...dinu a preferat sa nu faca nimic....dar ce mare dinamovist e el...
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.